GieKSa – Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)

Nie ma już chyba wśród kibiców GKS Jastrzębie osoby, która żałowałaby decyzji o powierzeniu funkcji trenera Łukaszowi Włodarkowi. Nasi piłkarze wreszcie zaczęli grać skutecznie i… wygrywać to, co należy, aby pozostać w Fortuna I Lidze. W sobotnie popołudnie ekipa z Harcerskiej zgodnie z naszymi oczekiwaniami pokonała Stomil Olsztyn i tym samym ma już osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Jastrzębian do boju ponieśli wreszcie wpuszczeni na obiekt znakomicie dopingujący kibice, którzy przez pełne 90 minut zdzierali gardła z trybun.

Do sobotniego meczu piłkarze GKS Jastrzębie przystąpili bez Aleksandra Komora i z Faridem Alim na ławce rezerwowych, zaś “w podstawie” ponownie pojawił się Grzegorz Drazik, a na boku pomocy… Dominik Kulawiak, którego zwykle widywaliśmy w defensywie. Trochę czasu upłynęło, zanim te roszady zaczęły funkcjonować, bowiem w pierwszej połowie to Stomil miał więcej z gry. W 9. minucie mogło być 0:1, ale Wojciech Łuczak nie wykorzystał podania z prawego skrzydła i w zasadzie kopnął jedynie piłkę do stojącego przed nim Drazika. Formę naszego bramkarza sprawdzili potem jeszcze także Damian Sierant (w 18. minucie z dystansu) i ponownie Łuczak (25. minuta po rzucie wolnym). Wraz z upływem czasu inicjatywa przeszła w ręce gospodarzy, którzy jednak przed przerwą nie stworzyli sobie praktycznie żadnej dogodnej okazji do otwarcia wyniku.

W drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie inną GieKSę. Sygnał do ataku dał Mateusz Słodowy, który w 51. minucie uderzył z prawego skrzydła i po rykoszecie o mały włos nie zaskoczył Michała Leszczyńskiego. Chwilę potem nie było już wątpliwości, gdy znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Kamil Jadach, a wykończył je mierzonym uderzeniem Daniel Rumin. Gol dodał skrzydeł gospodarzom, którzy całkowicie przejęli kontrolę nad środkiem pola i nie dopuszczali Stomilu do sytuacji podbramkowych. W 70. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Zejdler, a koziołkująca piłka niemal zaskoczyła olsztyńskiego golkipera. Dwie minuty później doczekaliśmy się podwyższenia prowadzenia, gdy po centrze wprowadzonego pięć minut wcześniej na murawę Farida Alego skuteczną główką rezultat poprawił Mateusz Bondarenko. Prowadzenie GieKSy ani przez moment nie było zagrożone, przy czym – choć zwycięzców się nie sądzi – to nie można nie wspomnieć o kontrze… pięciu na dwóch z 85. minuty, którą jastrzębianie koncertowo zmarnowali.

Tak czy inaczej, trzy punkty zostały przy Harcerskiej, co w połączeniu z wynikiem meczu Korona Kielce – GKS Bełchatów (3:0) daje podopiecznym Łukasza Włodarka wspomniane osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Za tydzień jastrzębianie staną przed szansą na podtrzymanie nas w dobrych nastrojach, bowiem przed nami mecz o sześć punktów w Sosnowcu.

A my dołączamy się do radosnej pieśni, która niosła się przy Harcerskiej…. “Nigdy nie spadnie, GKS nigdy nie spadnie”!

15 maja 2021, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)
1:0 Daniel Rumin ’51
2:0 Mateusz Bondarenko ’72

GKS Jastrzębie: Drazik – Słodowy, Bondarenko, Szcześniak, Witkowski – Kulawiak, Bielak, Zejdler (82. Feruga), Mróz, Jadach (66. Ali) – Rumin (76. Szczepan).