GieKSa – Resovia 2:1 (0:1)

W ostatnim meczu sezonu 2020/2021 piłkarze GKS Jastrzębie pokonali Resovię Rzeszów 2:1 (0:1) i tym samym zakończyli rozgrywki na czternastym miejscu w Fortuna I Lidze. Podopieczni Łukasza Włodarka zapewnili sobie wygraną dopiero na trzy minuty przed końcem zawodów, jednakże w przekroju całego spotkania byli zespołem lepszym i komplet punktów zdobyli jak najbardziej zasłużenie.

Niedzielne spotkanie przy Harcerskiej przebiegało pod dyktando GieKSy, jednak w grze utrzymywał ekipę gości świetnie dysponowany bramkarz Paweł Łakota. To właśnie on w 15. minucie zatrzymał strzał Aleksandra Komora, który po rzucie rożnym groźnie uderzał głową. Z kolei w 31. minucie po strzale Szymona Zalewskiego Resovię uratowała poprzeczka. Te okazje zemściły się na jastrzębianach w 36. minucie. Po jednej z nielicznych akcji Resovii piłka wyszła na róg. W trakcie centry rywala w jedenastce sfaulował Farid Ali (dodajmy, że piłka znajdowała się wówczas kilka metrów od obu zawodników), a sędzia bez dyskusji wskazał na “wapno”. Karnego na gola zamienił pewnym strzałem Dawid Kubowicz i tym samym Resovia objęła niezasłużone prowadzenie.

Stracony gol zdopingował GieKSę do jeszcze mocniejszych ataków. Te przyniosły wreszcie skutek w 54. minucie, gdy po dośrodkowaniu Farida Alego piłkę w polu karnym przeciął Marek Mróz i tym zagraniem zmylił Łakotę, doprowadzając do wyrównania. Dziewięć minut później gospodarze powinni byli objąć prowadzenie, ale nasza ofensywa zakiwała się po nieudanym wybiciu piłki przez bramkarza Resovii. Co gorsza, w 73. minucie sędzia ponownie wskazał na “wapno” jastrzębskiej jedenastki, kiedy to szarżującego Maksymiliana Hebla skosił jeden z obrońców. Jednak na szczęście dla naszego zespołu Olivier Podhorin fatalnie przestrzelił z jedenastu metrów. Tego uśmiechu fortuny jastrzębianie już nie zmarnowali w 87. minucie po akcji Daniela Szczepana wynik ustalił wychodzący na czystą pozycję Jakub Apolinarski.

Ostatecznie trzy punkty pozostały przy Harcerskiej, a to oznacza, że GieKSa wykaraskała się nawet z… teoretycznej strefy spadkowej obejmującej trzy najsłabsze drużyny. Krótko mówiąc – podopieczni Łukasza Włodarka pozostali na zapleczu ekstraklasy jak najbardziej zasłużenie. Teraz jednak przed naszym klubem i sztabem trenerskim trudny czas budowy zespołu na kolejny sezon, w którym o utrzymanie się nad kreską będzie znacznie trudniej.

13 czerwca 2021, Jastrzębie-Zdrój, 12:40
GKS Jastrzębie – Resovia Rzeszów 2:1 (0:1)
Bramki: Mróz 54, Apolinarski 87 – Kubowicz 37 (karny)

GKS Jastrzębie: Drazik – Zalewski (46. Mróz), Słodowy (64. Skórecki), Komor, Bondarenko – Niewiadomski, Apolinarski, Zejdler (64. Jadach), Rumin (90. Bojdys), Ali – Szczepan (88. Dzida).