Zero z tyłu, zero z przodu

W środowym meczu piątej kolejki II ligi piłkarze GKS Jastrzębie bezbramkowo zremisowali z Siarką Tarnobrzeg. To trzecie wyjazdowe spotkanie w tym sezonie, w którym Grzegorz Drazik zachował czyste konto. Z jednej strony cieszyć musi dyspozycja w defensywie i najmniej straconych goli w lidze, jednak z drugiej – nie może radować brak zdobyczy bramkowej przeciw grającemu w dziesiątkę zespołowi, który kilka dni temu przegrał w Nowej Hucie… 0:6.

Pierwsza połowa należała do trenowanych przez Sławomira Majaka gospodarzy, którzy jednak nie potrafili znaleźć sposobu na Drazika. Sytuacja zmieniła się dopiero po 43. minucie, kiedy to drugą żółtą kartkę zobaczył Dawid Bałdyga. Niestety, jastrzębianie na własne życzenie pokpili sprawę, bowiem nie tylko nie wykorzystali przewagi, ale na dodatek po dwudziestu minutach drugiej odsłony sami musieli radzić sobie w dziesiątkę, gdy nierozważne zachowanie Jewhena Zacharczenki kosztowało go czerwień.

Warto dodać, że w Tarnobrzegu nasi piłkarze mogli liczyć na wsparcie mocnej grupy fanów z Harcerskiej, wspomaganych przez zaprzyjaźnionych kibiców Stali Stalowa Wola.

W kolejnym meczu GieKSa podejmie na Stadionie Miejskim KKS 1925 Kalisz, który w środę rozbił na wyjeździe Motor Lublin, a wcześniej napsuł sporo krwi Górnikowi Polkowice.

10 sierpnia 2022, Tarnobrzeg, 17:00
Siarka Tarnobrzeg – GKS Jastrzębie 0:0

GKS Jastrzębie: Drazik – Kawula (46. Jadach), Słodowy, Zacharczenko, Boruń, Wybraniec, Lech, Wysiński (70. Szymczak), Szkudlarek, Gołuch, Stanclik.