Za mało pazerni na zwycięstwo?

Biorąc pod uwagę solidność, z jaką prezentowali się dotychczas piłkarze KKS Kalisz, ekipa GKS Jastrzębie mogłaby być zadowolona z niedzielnego podziału punktów przy Harcerskiej. Jednak biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich padł remis 1:1 (0:0), należy ten wynik przyjąć jako budzący spory niedosyt. Jastrzębianie grali bowiem przez zdecydowaną większość meczu w przewadze, a w końcówce zmarnowali rzut karny.

Już w 7. minucie boisko opuścić musiał Daniel Kamiński, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Bartosza Borunia. Niestety, ten fakt nie zdopingował gospodarzy do zdominowania pola gry, a wręcz przeciwnie – podopieczni Grzegorza Kurdziela często oddawali rywalom środek boiska. Na dodatek na początku drugiej odsłony to goście objęli prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym.

Na to trafienie GieKSa zdołała jeszcze odpowiedzieć, gdy rzut rożny wykończył strzałem głową Szymon Gołuch, jednak potem było już tylko gorzej. Jastrzębianie bili głową w mur, a drużyna z Kalisza sprawnie utrzymywała wynik. Tymczasem w 87. minucie do gospodarzy uśmiechnęło się szczęście, gdy jeden z rywali pechowo zagrał ręką w swoim polu karnym. Niestety, nawet takiej okazji do trzech punktów podopieczni Kurdziela nie zdołali wykorzystać, ponieważ strzał Daniela Stanclika pewnie wyczuł Maciej Krakowiak.

Po spotkaniu trener Kurdziel stwierdził, że mimo wszystko cieszy się z jednego punktu, choć z drugiej strony uznał, że jego piłkarze wykazali „za mało pazerności na zwycięstwo”. Tajemnicą trenera pozostanie, co miał na myśli…

W kolejnym meczu GKS Jastrzębie zagra na wyjeździe z Radunią Stężyca.

14 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, 17:30
GKS Jastrzębie – KKS Kalisz 1:1 (0:0)
Bramki: Gołuch 54 – Nestor Gordillo 52’ (karny)

GKS Jastrzębie: Drazik – Kawula, Słodowy, Zacharczenko, Boruń (80. Pryka), Lech, Szymczak (75. Wysiński), Szkudlarek, Kamiński (75. Joao Passoni), Gołuch, Stanclik.