Rośnie nam “Twierdza Harcerska”!

Piłkarze GKS Jastrzębie odnieśli w sobotnie popołudnie drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując przy Harcerskiej rezerwy Śląska Wrocław 1:0 (1:0). Złotego gola zdobył w 33. minucie Szymon Gołuch, który znakomicie zachował się w polu karnym, przedryblował obrońcę i pewnie pokonał Oskara Mielcarza. To czwarte domowe zwycięstwo GieKSy, dające drużynie trenera Grzegorza Kurdziela lokatę w strefie barażowej.

Początek zawodów należał do gości, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Nie byli jednak w stanie w żaden sposób „napocząć” świetnie dysponowanego Grzegorza Drazika, który tego dnia nie skapitulował ani razu. Dobra postawa „Drazia” pozwoliła jastrzębianom na pozostanie w grze i odgryzienie się rywalom w 33. minucie, czego dokonał wspomniany Gołuch.

W drugiej połowie podopieczni Grzegorza Kurdziela cofnęli się, ale zarazem kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Gospodarze wyprowadzili też dwa groźne kontrataki, spośród których co najmniej jeden powinien był zakończyć się golem. Ponieważ jednak Mielcarz nie dał się pokonać po raz drugi, do końca meczu trzeba było obawiać się o wynik. Ostatecznie jednak ważne trzy punkty pozostały na Stadionie Miejskim.

Tym samym jastrzębianie pozostają niepokonani w lidze na własnym boisku od dwóch miesięcy, a dzięki dobrej postawie u siebie (jak to przez lata bywało) doszlusowali do czołówki tabeli trzeciego frontu. W kolejnym meczu GieKSa zagra na wyjeździe z mającą spore ambicje Polonią Warszawa.

24 września 2022, Jastrzębie-Zdrój, 15:00
GKS Jastrzębie – Śląsk II Wrocław 1:0 (1:0)
Bramka: Gołuch 33

GKS Jastrzębie: Drazik – Boruń, Słodowy, Zacharczenko (46. Kawula), Kulawiak, Lech, Wybraniec, Wysiński (62. Szymczak), Kamiński, Gołuch (85. Misala), Stanclik.