Od razu widać, że Farid wrócił!

Piłkarze GKS Jastrzębie odnieśli cenne domowe zwycięstwo, pokonując w piątkowe popołudnie solidną Pogoń Siedlce 3:1 (0:1). Wygrana jest o tyle wartościowa, że nasz zespół zdołał odwrócić wynik, a udział w zdobyciu trzech punktów miał powracający do gry po zaleczeniu połamanych żeber Farid Ali.

W pierwszej odsłonie więcej z gry mieli goście, którzy udokumentowali swoją przewagę trafieniem Michała Rutkowskiego (do niedawna jeszcze obrońcy naszej ekipy). Podopieczni Grzegorza Kurdziela mogli wprawdzie szybko doprowadzić do remisu, jednak strzał Bartosza Borunia wylądował na poprzeczce.

W przerwie Kurdziel dokonał aż czterech zmian, wpuszczając na murawę m. in. wspomnianego Alego, a także Kamila Jadacha. Ofensywne roszady opłaciły się, bowiem w trzy minuty po rozpoczęciu gry o włos od wyrównania był Farid, jednak jego strzał z linii bramkowej – a przynajmniej tak uznał sędzia – wybił defensor rywali.

Po godzinie gry gospodarze zdominowali widowisko. Sygnał do ataku znów dał Farid Ali, fantastycznie dośrodkowując na głowę Daniela Stanclika, który doprowadził do remisu. Kolejne dwa trafienia to już efekt dobrze przepracowanych stałych fragmentów gry, których wykonanie i wykończenie przyniosły jastrzębianom drugiego i trzeciego gola. Cieszy fakt, że praca na treningach przyniosła tak wymierne efekty.

Dzięki trzem punktom GKS Jastrzębie odzyskał kontakt z wiceliderem. Teraz przed nami świetnie zapowiadający się mecz pucharu Polski z ekstraklasową Wartą Poznań (31 sierpnia, godz. 18:00), Natomiast w kolejną sobotę czeka nas ciężki bój u rewelacyjnego beniaminka z Kołobrzega.

26 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS Jastrzębie – Pogoń Siedlce 3:1 (0:1)
Bramki: Stanclik 69, 73, Zacharczenko 84 – Rutkowski 21

GKS Jastrzębie: Drazik – Kawula (46. Jadach), Słodowy, Zacharczenko, Boruń, Lech, Wybraniec (46. Ali), Wysiński (46. Klimkiewicz), Szkudlarek (46. Kamiński), Gołuch, Stanclik.