GKS Jastrzębie – ŁKS Łódź 1:1 (1:1)

Po wyrównanym spotkaniu remisujemy z wyżej notowanym ŁKS Łódź 1:1. Spotkanie rozgrywane w przenikliwym zimnie mogło się podobać zgromadzonym na trybunach kibicom. Podopieczni Grzegorza Kurdziela zagrali niezwykle ambitnie i walecznie, udowadniając tym samym, że nie składają broni w walce o utrzymanie pierwszoligowego bytu. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy poświęconej wieloletniemu kapitanowi GKS Jastrzębie – Tomaszowi Ciemiędze, który zmarł 29 stycznia w wieku niespełna 46 lat.

Prowadzenie naszej drużynie w 35. minucie po pięknej zespołowej akcji dał Konrad Handzlik, dla którego było to premierowe trafienie w barwach GieKSy. Niestety trzy minuty później Piotr Janczukowicz ustalił wynik spotkania. Co prawda w 68. minucie za sprawą pięknej główki Władysława Ochronczuka kolejny raz udało nam się pokonać bramkarza ŁKS-u, jednak w tej sytuacji sędziowie dopatrzyli się spalonego. Teraz przed zawdonikami GKS Jastrzębie wyjazd do Rzeszowa na mecz z tamtejszą Resovią. Przy Harcerskiej spotykamy się 12 marca, kiedy naszym rywalem będzie lider tabeli i główny kandydat do awansu – Miedź Legnica.

26 lutego 2022, Jastrzębie Zdrój, 20:30
1:0 Konrad Handzlik ’35
1:1 Piotr Janczukowicz ’38

GKS Jastrzębie: 31. Bartosz Neugebauer – 77. Remigiusz Borkała, 20. Oliver Podhorin, 2. Mateusz Bondarenko, 30. Łukasz Zejdler – 14. Dariusz Kamiński (76, 19. Łukasz Gajda), 5. Władysław Ochronczuk, 13. Michał Kuczałek, 10. Farid Ali, 23. Konrad Handzlik (76, 7. Wojciech Łaski) – 11. Marek Fábry (83, 21. Daniel Stanclik). Trener – Grzegorz Kurdziel.

ŁKS Łódź: 56. Marek Kozioł – 27. Mateusz Bąkowicz, 5. Maciej Dąbrowski, 15. Oskar Koprowski, 3. Adrian Klimczak – 20. Pirulo, 19. Michał Trąbka, 24. Jakub Tosik (65, 11. Javi Moreno), 21. Ricardinho (82, 6. Maciej Wolski), 37. Piotr Janczukowicz (65, 7. Mateusz Kowalczyk) – 9. Samu Corral. Trener – José Antonio Vicuña.

sędzia: Wojciech Myć (Lublin)
żółte kartki: Michał Kuczałek, Łukasz Zejdler, Oliver Podhorin – Oskar Koprowski, Piotr Janczukowicz, Javi Moreno
widzów: 1.326