Drazika Wisła nie pokonała

W trzecim sparingu przed sezonem 2022/23 piłkarze GKS Jastrzębie przegrali w Kalwarii Zebrzydowskiej ze spadkowiczem z ekstraklasy Wisłą Kraków 0:3 (0:0). Faworyt zdobył wszystkie trzy gole w drugiej połowie spotkania, które obserwowało… tysiąc kibiców!

Należy dodać, że po przerwie trener Grzegorz Kurdziel posłał do boju nieco słabszą jedenastkę, czego efektem były gole dla Wisły. Przed przerwą krakowianie nie znaleźli sposobu na Grzegorza Drazika, którego w 46. minucie zastąpił testowany bramkarz Wigier Suwałki Piotr Słowikowski.

W jastrzębskich szeregach pojawiło się dwóch zawodników testowanych, a także m.in. Kacper Kawula czy Joao Passoni, którym wciąż przygląda się Kurdziel.

Dodajmy, że w kadrze GKS Jastrzębie zabrakło Filipa Łukasika i Szymona Zalewskiego, którzy wraz z końcem kontraktów pożegnali się z Harcerską.

Kolejnym sparingpartnerem podopiecznych Grzegorza Kurdziela będzie 6 lipca czeski SFC Opawa. Mecz odbędzie się w Jedłowniku.

2 lipca 2022, Kalwaria Zebrzydowska, 11:30
Wisła Kraków – GKS Jastrzębie 3:0 (0:0)
Bramki: Starzyński 52, 61, Fazlagić 85

GKS Jastrzębie – 1. połowa: Drazik – Wybraniec, Słodowy, Szkudlarek, Borkała, zaw. Testowany, Wysiński, Kamiński, Ali, zaw. testowany, Stanclik. 2. połowa: Słowikowski – Kawula, Kozłowski, Kasperowicz, Kamiński (69. Szkudlarek), Jadach, Szymczak, Klimkiewicz, Moiczek (69. Kaczmarczyk), Pryka, Passoni.

Źródło: Facebook / GKS Jastrzębie S.A.