Czwórka w Pucharze Polski

Piłkarze GKS Jastrzębie pewnie zameldowali się w 1/32 finału Pucharu Polski, pokonując w środowe późne popołudnie przy Harcerskiej ekipę Sokoła Ostróda 4:1 (2:0). Rywale, którzy w minionym sezonie opuścili II ligę, już po sześciu minutach przegrywali na Stadionie Miejskim 0:2. Losowanie kolejnej fazy turnieju odbędzie się 29 lipca.

Podopieczni Grzegorza Kurdziela szybko „ustawili” sobie to spotkanie, strzelając dwa gole na początku zawodów za sprawą skuteczności Bartosza Borunia i Przemysława Lecha. Po przerwie trzeciego gola dołożył Daniel Szymczak, na co goście zdołali odpowiedzieć trafieniem honorowym. Wynik ustalił w 79. minucie Daniel Stanclik, popisując się kapitalnym wykończeniem kontry.

Teraz przed GieKSą powrót do II-ligowej rzeczywistości. W niedzielę, 31 lipca jastrzębian czeka wyjazd do Nowej Huty.

27 lipca 2022, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
GKS Jastrzębie – Sokół Ostróda 4:1 (2:0)
Bramki: Boruń 1, Lech 6, Szymczak 59, Stanclik 79 – Szałkowski 60

GKS Jastrzębie: Antkowiak – Kawula, Słodowy, Zacharczenko, Boruń (87. Klimkiewicz), Lech, Szymczak (82. Kasperowicz), Szkudlarek, Jadach (68. Wysiński), Gołuch (68. Pryka), Stanclik (82. Joao Passoni).