Brachaczek przejął stery

Mimo wszystko niespodziewana informacja napłynęła z Harcerskiej. Po zaledwie niespełna roku z funkcją prezesa GKS Jastrzębie żegna się Marcin Ćwikła, który latem 2021 roku zastąpił Dariusza Stanaszka. Do czasu wybrania jego następcy (?) pełniącym obowiązki prezesa będzie, podobnie jak dwanaście miesięcy temu, Adrian Brachaczek.

Jak poinformował GKS Jastrzębie, decyzja o rozstaniu z Marcinem Ćwikłą została podjęta za zgodą obu stron. Z jednej strony za jego kadencji drużyna pożegnała się z Fortuna I Ligą, ale z drugiej – klub deklaruje “wyprostowanie” sytuacji organizacyjno-finansowej, co umożliwiło uzyskanie licencji na nowy sezon w pierwszym terminie.

Dodajmy, że na razie nie wiemy, czy w klubie pozostanie trener Grzegorz Kurdziel i jacy piłkarze będą reprezentować zielono-czarno-żółte barwy w kolejnych rozgrywkach.

Komunikat prasowy GKS Jastrzębie:

Klub Sportowy GKS Jastrzębie S.A. informuje o zmianach w Zarządzie Spółki. Z funkcji Prezesa Zarządu odchodzi Marcin Ćwikła, a Pełniącym Obowiązki – do momentu powołania nowego Prezesa Zarządu – będzie Członek Rady Nadzorczej, Adrian Brachaczek.

Marcin Ćwikła:
Chciałbym wszystkim bardzo podziękować za współpracę w trakcie mojego niespełna rocznego pobytu w GKS-ie Jastrzębie. Ten okres był dla mnie cennym doświadczeniem i na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci. Był to czas bardzo wymagający, zwłaszcza z powodu wyzwań organizacyjno–finansowych, nad którymi razem z zespołem staraliśmy się zapanować. W związku z powyższym słowa podziękowania kieruję do wszystkich pracowników, kibiców i osób skupionych wokół klubu za wsparcie i zrozumienie wyzwania, z którym się mierzyliśmy. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pani Prezydent Anny Hetman, Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej z prezesem Tomaszem Cudnym i Arturem Wojtkowem na czele, wszystkich sponsorów i parterów, którzy w tym czasie z pełnym zrozumieniem wspierali i nadal wspierają klub!
Pomimo wielu przeciwności nadrzędny cel, który sobie wskazaliśmy, udało się nam zrealizować – klub przetrwał, funkcjonuje i pomimo porażki sportowej, jaką niewątpliwie jest spadek do II ligi, nie ma widma upadłości. Myślę, że zrobiliśmy wszystko, na co w tym momencie było nas stać, aby podjąć walkę o utrzymanie w I lidze. Niestety, to nie wystarczyło i z pokorą musimy przyjąć tę porażkę. W tym miejscu ogromne słowa uznania chcę skierować do kibiców, którzy w trakcie całego sezonu z pełnym zrozumieniem sytuacji wspierali drużynę również po przegranych meczach, co nie zdarza się często!
Obecnie przed klubem stoi nowa – drugoligowa rzeczywistość i kolejny etap w dążeniu do stabilizacji finansowej w oparciu o wypracowane dotychczas rozwiązania. Głęboko wierzę, że może to być początek nowej drogi GKS-u Jastrzębie. W klubie pozostaje wiele oddanych i kompetentnych osób, które poradzą sobie z tym wyzwaniem i wierzę w ich dobre decyzje! Obowiązki prezesa przejmie doskonale znany kibicom Adrian Brachaczek, co jest gwarantem stabilizacji i utrzymania tożsamości klubu.


Adrian Brachaczek:
Pragnę w imieniu swoim oraz całej Rady Nadzorczej bardzo podziękować Marcinowi za jego niemal jedenastomiesięczną kadencję na stanowisku Prezesa Zarządu. Przez ten czas wykonał bardzo dużo dobrej i ciężkiej pracy na rzecz GKS-u Jastrzębie, dzięki czemu Klub w wielu kwestiach – przede wszystkim finansowo-organizacyjnych – wyszedł lub wychodzi na prostą. W tej chwili sytuacja Klubu jest stabilna, spełniliśmy wszystkie wymagania do otrzymania licencji na sezon 2022/2023 i przygotowujemy się do nowego sezonu.
Aby uniknąć wszelkich niedomówień, chciałbym zaznaczyć, że Marcin Ćwikła nie został przez Radę Nadzorczą zwolniony. Była to wspólna decyzja, która została poprzedzona wieloma rozmowami na temat dalszej przyszłości GKS-u Jastrzębie. Tego typu decyzje nigdy nie są proste, ale dojrzeliśmy do tego, aby właśnie takie działania podjąć. Przed nami dalsza, ciężka praca. Będziemy starali się kontynuować dobre praktyki, które zostały wypracowane w ostatnich miesiącach i w dalszym ciągu poprawiać te aspekty funkcjonowania Klubu, które tego wymagają.
W najbliższym czasie będziemy informować o decyzjach personalnych dotyczących pierwszej drużyny i sztabu szkoleniowego. Przerwa między sezonami to zawsze bardzo gorący okres, a w naszym przypadku, po spadku do drugiej ligi, będzie on wyjątkowo intensywny. Zdaję sobie sprawę, że na te informacje kibice czekają ze szczególnym zainteresowaniem, ale proszę o uzbrojenie się w cierpliwość. Nie chcemy podejmować pochopnych działań, szczególnie w czasie tak istotnych zmian w naszym Klubie.

Źródło: gksjastrzebie.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatni mecz
27 lipca 2022, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
GieKSa - Sokół Ostróda
Puchar Polski
1:0 Bartosz Boruń 1
2:0 Przemysław Lech 6
3:0 Daniel Szymczak 59
3:1 Szymon Szałkowski 60
4:1 Daniel Stanclik 79
Następny mecz
31 lipca 2022, Kraków, 18:00
Hutnik Kraków - GieKSa
2. kolejka (22-24.07)
24.07GieKSa - Polkowice0:2
22.07Znicz - Radunia3:1
23.07Motor - Olimpia E.1:1
23.07Kalisz - Garbarnia3:1
23.07Śląsk II - Kotwica0:2
23.07Puławy - Hutnik3:1
23.07Pogoń S. - Polonia W.2:1
24.07Stomil - Lubin II6:2
24.09Lech II - Siarka1:1
1. Górnik Polkowice263:0
2. Stomil Olsztyn246:2
3. Siarka Tarnobrzeg245:1
4. Kotwica Kołobrzeg242:0
5. KKS 1925 Kalisz133:1
6. Wisła Puławy233:2
7. Pogoń Siedlce232:2
8. Hutnik Kraków234:5
9. GKS Jastrzębie231:2
10. Znicz Pruszków233:5
11. Zagłębie II Lubin 233:6
12. Motor Lublin213:3
13 Lech II Poznań213:4
14. Olimpia Elbląg211:2
15. Radunia Stężyca214:6
16. Garbarnia Kraków213:5
17. Śląsk II Wrocław213:5
18. Polonia Warszawa101:2