A jednak… nie tacy słabi?

Piłkarze GKS Jastrzębie odnieśli pierwsze domowe ligowe zwycięstwo po spadku z I ligi. W sobotnie późne popołudnie podopieczni Grzegorza Kurdziela pokonali przy Harcerskiej jedną z (teoretycznie) mocniejszych ekip rozgrywek, Motor Lublin 2:1 (1:1), który w minionym sezonie walczył w barażach o zaplecze ekstraklasy. Bohaterów meczu było trzech – pierwszym stał się zdobywca obu goli Daniel Stanclik, drugim – ich współautor Szymon Gołuch, zaś trzecim – znakomicie dysponowany Grzegorz Drazik. Aktualnie jastrzębianie zajmują lokatę tuż za podium. Czyżby zatem pesymistyczne przewidywania po odmłodzeniu kadry miały się nie sprawdzić? Na razie… nie jest tak źle!

Początek zawodów nie wróżył jednak sukcesu gospodarzom, bowiem już w 7. minucie to rywale objęli prowadzenie. Na szczęście wraz z upływem czasu jastrzębianie przejęli inicjatywę, czego efektem było kilka dogodnych sytuacji pod koniec pierwszej połowy. Ich kapitalnym podsumowaniem był wyrównujący gol Stanclika, który nie zmarnował okazji po podaniu Gołucha, wykorzystującego fatalny błąd defensywy lublinian.

Na początku drugiej odsłony jastrzębianie poszli za ciosem. Tym razem świetnie w „jedenastce” gości zachował się Szymon Gołuch, wykorzystując błąd Pawła Budzyńskiego i zmuszając go swoją szarżą do sprokurowania rzutu karnego. Tę szansę na drugą bramkę także zamienił Daniel Stanclik, w efekcie czego Motor nie miał już nic do stracenia i rzucił się do odrabiania strat. Na szczęście jednak Drazik do końca zawodów już nie skapitulował i tym samym trzy punkty zostały przy Harcerskiej. Dzięki wygranej nasi kibice odzyskali nieco optymizmu, którego zasoby zostały nadwyrężone niedawną porażką z Górnikiem Polkowice.

Kolejnym – tym razem wyjazdowym – rywalem GieKSy będzie w najbliższą środę Siarka Tarnobrzeg.

6 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
GKS Jastrzębie – Motor Lublin 2:1 (1:1)
Bramki: Stanclik 41, 54 (karny) – Szarek 7

GKS Jastrzębie: Drazik – Kawula, Słodowy, Zacharczenko, Boruń, Lech, Wybraniec (60. Jadach), Wysiński (60. Szymczak), Szkudlarek (33. Klimkiewicz), Stanclik, Gołuch.