Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 0:1 (0:1)
Dodane przez Luniz dnia Listopada 21 2020 15:14:24

Piłkarze trenera Pawła Ściebury wreszcie zaczynają punktować! W sobotnie popołudnie nasz zespół pokonał na wyjeździe Stomil Olsztyn 1:0 (1:0) po "złotym golu" Farida Alego z 9. minuty. Warto podkreślić, że jastrzębianie w pełni wykonali założenia taktyczne naszego szkoleniowca, a zatem… nie dali rywalom szans na poważne zagrożenie bramce Mariusza Pawełka. Tym samym GieKSa odskakuje na pięć punktów ostatniej w tabeli Sandecji Nowy Sącz, a w kolejnym pojedynku zagra "o sześć punktów" u siebie z Zagłębiem Sosnowiec.

Wygrana w stolicy Warmii daje nam spory zastrzyk optymizmu przed spotkaniami z drużynami z dołu ligowej tabeli, z którymi GieKSa zagra jeszcze w tym roku.

21 listopada 2020, Olsztyn, 12:40
0:1 Farid Ali '9

Rozszerzona zawarto newsa

Mecz w Olsztynie nie był pięknym widowiskiem, ale - jak już zdążyliśmy się w tym sezonie nauczyć - za ładną grę nikt punktów nie daje. W 9. minucie po błędzie rywali piłkę przejął Kamil Jadach, kapitalnie wykładając ją do Daniela Rumina. Ten popędził w pole karne Stomilu i wyłożył "patelnię" do Alego, któremu pozostało jedynie dopełnić formalności.

Od tej chwili goście skupili się na murowaniu środka boiska i skoncentrowanej grze w defensywie. W efekcie za najlepszą okazję dla Stomilu wypada uznać jedynie akcję z początków drugiej odsłony, gdy po strzale głową Sebastiana Jarosza futbolówkę z linii bramkowej (choć bez nadzwyczajnej ekwilibrystyki) wybił Kryspin Szcześniak. Do końca zawodów olsztynianie nie zdołali stworzyć sobie lepszej okazji, w związku z czym jastrzębianie wzbogacili konto punktowe o niemal połowę.

GKS Jastrzębie: Pawełek - Kulawiak, Szcześniak, Bondarenko, Witkowski - Jadach (90. Apolinarski), Zejdler, Mróz, Feruga, Ali - Rumin.