Mied┼║ Legnica ÔÇô GKS Jastrz─Öbie 1:1 (0:1)
Dodane przez Luniz dnia Pa╝dziernika 09 2020 20:13:51

Pi┼ékarze GKS Jastrz─Öbie wreszcie przerwali paskudn─ů seri─Ö pora┼╝ek, kt├│ra trwa┼éa od pocz─ůtku sezonu. W pi─ůtkowy wiecz├│r podopieczni Paw┼éa ┼Üciebury zremisowali na wyje┼║dzie z prowadzon─ů przez wieloletniego trenera naszego zespo┼éu Jaros┼éawa Skrobacza Miedzi─ů Legnica 1:1 (1:0). Co ciekawe, po raz ostatni jastrz─Öbianie zapunktowali w Fortuna I Lidze w┼éa┼Ťnie przeciw Miedzi.

W innych okoliczno┼Ťciach remis w Legnicy uznaliby┼Ťmy po prostu za dobry wynik, jednak┼╝e obecnie ten punkt nale┼╝y nie tylko - jak mawia┼é klasyk - przyj─ů─ç, ale tak┼╝e cieszy─ç si─Ö, ┼╝e nasz zesp├│┼é w ko┼äcu zaczyna funkcjonowa─ç.

GieKSa pozosta┼éa na przedostatnim miejscu z punktem przewagi nad Sandecj─ů Nowy S─ůcz, kt├│ra przegra┼éa po raz ├│smy, tym razem na Widzewie ┼ü├│d┼║. Za tydzie┼ä podopiecznych Paw┼éa ┼Üciebury czeka karko┼éomne zadanie wyrwania punkt├│w "S┼éoniom" z Niecieczy.

9 pa┼║dziernika 2020, Legnica, 18:00
Mied┼║ Legnica - GKS Jastrz─Öbie 1:1 (0:1)
0:1 Daniel Szczepan '42
1:1 Krzysztof Drzazga '82

Rozszerzona zawartoŠ newsa

Wynik pojedynku powinien by┼é otworzy─ç w 6. minucie Daniel Szczepan, ale zmarnowa┼é prezent ze strony rywali i w akcji sam na sam z Mateuszem Heweltem za daleko wypu┼Ťci┼é sobie pi┼ék─Ö, pozwalaj─ůc legniczanom na uratowanie sytuacji. W 42. minucie "Szczepek" zrehabilitowa┼é si─Ö, lobuj─ůc golkipera gospodarzy strza┼éem g┼éow─ů po podaniu Kamila Jadacha.

Z jednobramkowym prowadzeniem GieKSa zesz┼éa do szatni. W drugiej ods┼éonie Mied┼║ przewa┼╝a┼éa, ale niewiele z tego wynika┼éo. Zawodnicy trenera Skrobacza d┼éugo bili g┼éow─ů w mur, a najlepsz─ů okazj─Ö do pokonania ┼Ťwietnie spisuj─ůcego si─Ö Grzegorza Drazika mieli w 74. minucie, gdy nasz bramkarz fantastycznie "wyj─ů┼é" z okienka uderzon─ů z rzutu wolnego pi┼ék─Ö. W ko┼äcu w 82. minucie Miedzi dopisa┼éo nieco szcz─Ö┼Ťcia, kiedy to nasza obrona w zamieszaniu w jedenastce nie upilnowa┼éa Krzysztofa Drzazgi, a ten wyr├│wna┼é stan meczu. W ko┼äc├│wce niespodziewanie to GieKSa bardziej za┼╝arcie walczy┼éa o zwyci─Östwo, ale ostatecznie sko┼äczy┼éo si─Ö na remisie, po kt├│rym - miejmy nadziej─Ö - b─Ödzie ju┼╝ tylko lepiej.

GKS Jastrz─Öbie: Drazik - Zalewski (69. Szcze┼Ťniak), Bondarenko, Rutkowski, Kulawiak - Jadach, Zejdler, Mr├│z, Feruga (69. Bielak), Ali - Szczepan (81. Rumin).