GKS Jastrzębie - Chojniczanka Chojnice (zapowiedź)
Dodane przez Luniz dnia Czerwiec 26 2020 11:02:04
W piątkowe późne popołudnie (godz. 17:40) piłkarze GKS Jastrzębie podejmą przy Harcerskiej Chojniczankę Chojnice. Nie trzeba dodawać, że po trzech domowych porażkach z rzędu podopieczni Jarosława Skrobacza znaleźli się pod... ścianą oczekiwań kibiców, którzy liczą na przerwanie impasu w pojedynku z przedostatnią drużyną w pierwszoligowej tabeli. Niestety, w piątkowym starciu jastrzębianie wystąpią bez lidera defensywy i kapitana Kamila Szymury, który będzie pauzował za żółte kartki.

Przypominamy, że przy Harcerskiej wciąż obowiązują obostrzenia, w związku z czym warto zapoznać się z istotnymi informacjami natury organizacyjnej. Natomiast my po krótkiej przerwie zapraszamy na nieobiektywną relację live ze Stadionu Miejskiego. Tradycyjnie będziemy obecni na www.mecznazywo.jasnet.pl.

Rok założenia: 1930
Barwy: żółto-biało-czerwone
Stadion: Stadion Miejski (pojemność 3000; wszystkie siedzące)
Największe sukcesy: 3. miejsce w I lidze, ćwierćfinał Pucharu Polski 2015/16 i 2017/18
Liczba mieszkańców: 40 tys.
Rywalizacja z GKS Jastrzębie: 1x (2018/19)

Dawno już GieKSa nie zanotowała tak nieciekawej domowej serii. O ile na wyjazdach zdarzało się naszej drużynie przegrywać kilka razy z rzędu, o tyle Harcerska przez lata była twierdzą jastrzębskich piłkarzy. Przypuszczalnie po raz ostatni taki impas przydarzył się ekipie ze Stadionu Miejskiego fatalną jesienią 2009 roku, gdy nieżyjący już Jerzy Wyrobek zmuszony był gratulować wygranych kolejno trenerom Startu Otwock, Kolejarza Stróże, Sokoła Aleksandrów Łódzki, Okocimskiego Brzesko i Stomilu Olsztyn. Obecna sytuacja naszego klubu jest na szczęście o wiele lepsza, więc nadzieje na domowe trzy punkty nie są pozbawione podstaw.

Dodajmy, że w pojedynkach z Chojniczanką jastrzębianie nie zaznali jeszcze smaku wygranej. W poprzednim sezonie znacznie mocniejsza ekipa z północy kraju dwukrotnie podzieliła się punktami z GieKSą (0:0 u siebie i 1:1 na wyjeździe, co poczytaliśmy sobie za bardzo dobry wynik). Natomiast w bieżącym sezonie rywal w pełni wykorzystał gorszy dzień naszego zespołu, wygrywając u siebie 3:1 i odnosząc tym samym jedno z trzech domowych zwycięstw w całym sezonie.