GKS Bełchatów - GKS Jastrzębie 0:0
Dodane przez Luniz dnia Luty 29 2020 19:27:19

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej piłkarze GKS Jastrzębie podzielili się punktami z GKS Bełchatów. Pojedynek na GieKSa Arenie w Bełchatowie nie był wielkim widowiskiem, ale mimo to nasi piłkarze mogą odczuwać pewien niedosyt, bowiem w 83. minucie "piłkę meczową" w sytuacji sam na sam z Pawłem Lenarcikiem zmarnował Kamil Adamek.

Za tydzień podopieczni Jarosława Skrobacza po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się kibicom przy Harcerskiej. Przeciwnikiem jastrzębian w dniu 7 marca o godz. 15:00 będzie Radomiak Radom.

29 lutego 2020, Bełchatów, 17:00

Pierwsza odsłona przypominała piłkarskie szachy i... w zasadzie tego mogliśmy spodziewać się po pierwszym od trzech miesięcy spotkaniu o punkty. Optyczną przewagę miał nasz zespół, czego dowodem była liczba wykonywanych rzutów rożnych oraz dłuższe utrzymywanie się przy piłce. Za najgroźniejszą sytuację można uznać strzał Dawida Gojnego z 22. minuty, który minimalnie minął słupek bełchatowskiej bramki.

W drugiej połowie śmielej zaatakowali gospodarze, w związku z czym więcej pracy miał Mariusz Pawełek. Jednak doświadczony golkiper pewnie radził sobie z atakami rywali. Najwięcej działo się w ostatnim kwadransie. Najpierw w 78. minucie Krzysztof Wołkowicz pocelował w dobrej sytuacji prosto w Pawełka, a cztery minuty później miała miejsce "seta" Adamka opisana we wstępie. Ostatecznie pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

GKS Jastrzębie: Pawełek - Kulawiak (67. Słodowy), Jaroszek, Szymura, Gojny - Skórecki (74. Jadach), Norkowski, Tront, Mróz - Ali (62. Adamek), Szczepan.