SFC Opawa - GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)
Dodane przez Luniz dnia Luty 01 2020 18:38:03
W piątym sparingu przed rundą wiosenną, a zarazem pierwszym po powrocie ze zgrupowania w Kamieniu, piłkarze GKS Jastrzębie sprawili swoim kibicom sympatyczną niespodziankę i pokonali na wyjeździe 1:0 czternastą ekipę czeskiej ekstraklasy, SFC Opawa. Złotego gola zdobył w 78. minucie Daniel Szczepan.

Następnym sparing-partnerem GieKSy będzie II-ligowy Widzew Łódź. Pojedynek ten odbędzie się w Uniejowie w najbliższą środę, 5 lutego.

1 lutego 2020, Opawa, 14:00
0:1 Daniel Szczepan '78

- Myślę, że nasza postawa w tym sparingu zasłużyła na czwórkę. Szczególnie z uwagi na to, że wygraliśmy ten mecz i nie straciliśmy bramki. Najważniejsze jednak było to, że mogliśmy zagrać na naturalnej nawierzchni. W tym okresie jest to problem, a sztuczne nawierzchnie dają się już we znaki zawodnikom. Nie jest to przyjemne. Na naturalnej piłka inaczej się odbija, podłoże jest miękkie i nogi inaczej pracują - podsumował Jan Woś, asystent trenera Jarosława Skrobacza.

GKS Jastrzębie - 1. połowa: Drazik - Słodowy, Bojdys, Szymura, Gojny - Jaroszek, Mróz, Tront - Ali, Skórecki, Szczepan (36. Gaszka). 2. połowa: Pawełek - Kulawiak, Jaroszek, Szymura (60. Bojdys), Liszka - Karmański, Tront (77. Mróz, 88. Tront), Mróz (60. Gajda) - Słodowy (60. Szczepan), Szczęch, Gaszka (50. Adamek).