Miedź Legnica - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0, 0:0)
Dodane przez Luniz dnia Październik 29 2019 21:54:50

Piłkarze GKS Jastrzębie niestety nie zagrają o ćwierćfinał Pucharu Polski. We wtorkowy wieczór podopieczni Jarosława Skrobacza pechowo przegrali na wyjeździe ze spadkowiczem z ekstraklasy i swoim pierwszoligowym rywalem Miedzią Legnica po dogrywce 0:1. Decydujący gol padł w 108. minucie po strzale Dawida Korta, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę, a następnie odbiło się od pleców interweniującego Grzegorza Drazika i tym samym znalazło drogę do siatki...

29 października 2019, Legnica, 19:00
1:0 Dawid Kort '108

Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem. Wprawdzie więcej z gry wydawała się mieć... Miedź, ale to jastrzębianie stworzyli sobie klarowniejsze okazje do otwarcia wyniku, których nie wykorzystał Kamil Adamek. Po przerwie lepsze sytuacje mieli z kolei gospodarze, ale w naszej bramce znakomicie spisywał się Grzegorz Drazik, który w 88. minucie uratował GieKSę od straty pewnego wydawałoby się gola.

Remis oznaczał dogrywkę, w której pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Adam Żak, który świetnie pocelował z rzutu wolnego. Niestety, potem nadeszła pechowa 108. minuta, która zakończyła pucharowe marzenia podopiecznych Jarosława Skrobacza. Jastrzębianie do końca próbowali doprowadzić do rzutów karnych, ale ostatecznie zwycięstwo i awans pozostały w Legnicy.

Miejmy nadzieję, że długie i zacięte starcie z Miedzią nie będzie miało wpływu na formę naszego zespołu w rozgrywkach I ligi, w ramach których jastrzębian czeka ciężki wyjazd do Niecieczy i domowy mecz z... Miedzią Legnica.

Miedź Legnica: Załuska - Bartszak (91. Zieliński), Byrtek, Musa, Pikk - Łukowski (59. Ojamaa), Danielewicz (77. Marquitos), Purzycki, Kort - Conde (58. Śliwa), Szabala.

GKS Jastrzębie: Drazik - Mazurkiewicz, Bojdys, Szymura (91. Wróbel), Gojny - Liszka, Norkowski (46. Mróz), Tront, Skórecki (46. Jaroszek) - Szczęch, K. Adamek (75. Żak).