GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
Dodane przez Luniz dnia Październik 26 2019 19:24:02

Piłkarze GKS Jastrzębie wygrali w sobotnie późne popołudnie trzecie spotkanie z rzędu i tym samym zameldowali się na podium Fortuna I Ligi! Ekipa trenera Jarosława Skrobacza pokonała w pojedynku "o sześć punktów" Olimpię Grudziądz 2:0 (1:0), ale "suchy" wynik w żaden sposób nie oddaje tego, co działo się na boisku. Wprawdzie spotkanie nie było pięknym widowiskiem, ale goście dosłownie... nie ugrali sztycha! Afgańczyk z Holandii Omran Haydary został przez nasz zespół całkowicie wyłączony z gry.

Dzięki zasłużonemu zwycięstwu oraz trzeciemu meczowi "na zero z tyłu" jastrzębianie wdrapali się na trzecie miejsce ze stratą zaledwie punktu do wicelidera, Warty Poznań. Teraz przed podopiecznymi Jarosława Skrobacza wyjazdowy pojedynek w Pucharze Polski z Miedzią Legnica oraz mecz w Niecieczy. Natomiast przy Harcerskiej widzimy się za dwa tygodnie na ligowym spotkaniu z... Międzią Legnica.

26 października 2019, Jastrzębie Zdrój, 16:00
1:0 Bartosz Jaroszek '20
2:0 Damian Tront '55 (karny)

Zabójczo skuteczni jastrzębianie oddali w pierwszej połowie na bramkę Olimpii zaledwie kilka strzałów, ale co ważne - jeden z nich trafił do siatki. W 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Farida Alego piłka trafiła do Jakuba Wróbla, który świetnie obsłużył Bartosza Jaroszka podaniem na "czystą", a ten dopełnił formalności. Z kolei z najgroźniejszą sytuacją dla gości mieliśmy do czynienia w 31. minucie, gdy Mariusz Pawełek zdołał niemal z okienka wyjąć piłkę, która leciała mu "za kołnierz". Ponadto warto także odnotować sytuację z 34. minuty, gdy po rzucie wolnym dla GieKSy Olimpia ruszyła z groźną kontrą, którą po profesorsku zatrzymał Dominik Kulawiak.

W drugiej odsłonie ekipa z północy Polski zaatakowała znacznie śmielej. Goście na pewno częściej byli przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Na dodatek rywalom nie sprzyjało szczęście, bowiem w 53. minucie po strzale Łukasza Norkowskiego Robert Ziętarski przypadkowo zatrzymał piłkę ręką i sędziemu pozostało jedynie wskazać na "wapno". Rzut karny na prowadzenie 2:0 zamienił pewnym strzałem Damian Tront. Wprawdzie Łukasz Sapela wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie było zbyt precyzyjne i mocne, aby golkiper rywali zdołał je wybronić. Ostatnie pół godziny to bicie głową w mur przez gości, którzy nijak nie potrafili znaleźć sposobu na obronę GieKSy. Nawet jeśli Olimpia jakimś sposobem dochodziła do strzałów, to na posterunku czuwał Mariusz Pawełek, który w 64. minucie pokusił się nawet o zatrzymanie rywali... główką poza polem karnym. Ostatecznie wynik 2:0 utrzymał się do końca zawodów.

Na koniec warto dodać, że GKS Jastrzębie uczynił w tym sezonie z Harcerskiej niezdobytą twierdzę. Nasz zespół wygrał pięć z sześciu spotkań (plus jeden remis) przy bramkach 9:2.

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek - 16. Dominik Kulawiak, 32. Bartosz Jaroszek, 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny - 10. Farid Ali (66. 23. Daniel Liszka), 6. Łukasz Norkowski, 20. Damian Tront, 21. Marek Mróz - 8. Kamil Jadach (79. 7. Patryk Skórecki), 12. Jakub Wróbel (74, 28. Kamil Adamek).

Olimpia Grudziądz: 1. Łukasz Sapela - 71. Remigiusz Szywacz, 6. Ariel Wawszczyk, 18. Lukasz Duriszka, 93. Łukasz Bogusławski - 19. Elvir Maloku (82. 7. Omar Monterde), 10. Robert Ziętarski, 70. Bartosz Nowicki (63. 13. Maciej Twarowski), 23. Konrad Handzlik - 9. Joao Criciuma (63. 91. Ricky van Haaren), 11. Omran Haydary.