Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Jastrzębie 0:2 (0:1)
Dodane przez Luniz dnia Październik 19 2019 20:05:53

Nie potwierdziły się na szczęście obawy o formę piłkarzy GKS Jastrzębie w związku z dwutygodniową przerwą w rozgrywkach Fortuna I Ligi. W sobotni wieczór podopieczni Jarosława Skrobacza sprawili nam wszystkim ogromną niespodziankę, wygrywając na wyjeździe z jednym z faworytów do awansu - Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0! To pierwsza wyjazdowa wygrana jastrzębian z tym zespołem w historii. Ozdobą pojedynku był gol na 1:0, którego autorem był Michał Bojdys.

Dzięki wygranej GieKSa odzyskała kontakt ze strefą barażową o awans do ekstraklasy. Tym samym w znakomitych nastrojach nasi piłkarze przystąpią do wtorkowego zaległego meczu z Wigrami Suwałki. Początek pojedynku z drużyną z "bieguna zimna" o godz. 18:00.

19 października 2019, Bielsko-Biała, 18:00
0:1 Michał Bojdys '38
0:2 Jakub Wróbel '82

Wprawdzie początek meczu należał do gospodarzy, ale jastrzębianie szybko odgryźli się faworytowi sytucją sam na sam, którą w 11. minucie miał Farid Ali. Przez kolejne dwa kwadranse bielszczanie rozbijali się o jastrzębski mur, nadziewając się zarazem na kontry. Najgroźniejszą sytuację po stronie faworyta miał w 30. minucie Łukasz Sierpina, ale w naszej bramce znakomicie spisał się Mariusz Pawełek, który tym razem zastąpił Grzegorza Drazika. Kluczową sytuacją tej części gry oraz całego spotkania była niezwykła akcja Michała Bojdysa z 38. minuty. Obrońca (!) GieKSy przebiegł bowiem z piłką niemal całe boisko (!) niczym Maradona na Mundialu w 1986 roku, po czym celnym strzałem z kilkunastu metrów otworzył wynik zawodów! Uznania wobec tej niezwykłej akcji nie kryli nawet miejscowi.

Gol dla GieKSy ustawił drugą połowę, w której Podbeskidzie postawiło wszystko na jedną kartę, co było tylko wodą na młyn dla uwielbiających taki rozwój wydarzeń jastrzębian. Gospodarze przez kolejne pół godziny nadal "bili głową w mur", ale byli bezradni wobec świetnie zorganizowanych podopiecznych Jarosława Skrobacza. Co więcej, nasi piłkarze wciąż groźnie kontrowali i po jednej z takich akcji w 82. minucie rezultat podwyższył Jakub Wróbel. Pewni siebie goście dowieźli prowadzenie do końca zawodów i tym samym trzy punkty zasłużenie pojechały na Harcerską!

Podbeskidzie: 1. Martin Polaczek - 23. Bartosz Jaroch, 20. Dmytro Baszłaj, 28. Kornel Osyra, 2. Filip Modelski - 8. Karol Danielak (80. 99. Ivan Martin), 27. Konrad Sieracki (59. 80. Mateusz Sopoćko), 7. Rafał Figiel, 90. Adrian Rakowski (70. 98. Damian Hilbrycht) - 11. Łukasz Sierpina, 95. Marko Roginić.

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek - 16. Dominik Kulawiak, 32. Bartosz Jaroszek, 5. Michał Bojdys, 94. Dawid Gojny - 10. Farid Ali (88, 11. Dominik Szczęch), 6. Łukasz Norkowski, 20. Damian Tront, 21. Marek Mróz - 8. Kamil Jadach (90. 23. Daniel Liszka), 12. Jakub Wróbel (83. 9. Adam Żak).