Warta Poznań - GKS Jastrzębie 1:1 (0:0)
Dodane przez Luniz dnia Sierpień 25 2019 18:28:26

Piłkarze GKS Jastrzębie dosłownie wyrwali sensacyjnemu liderowi punkty z gardła! W niedzielne popołudnie w Grodzisku Wielkopolskim ekipa z Harcerskiej zremisowała na wyjeździe z rewelacją sierpnia - Wartą Poznań 1:1 za sprawą gola z rzutu karnego w... 95. minucie gry! Jedenastkę pewnie wykorzystał Adam Wolniewicz, tym samym doprowadzając do remisu.

Warta Poznań od lat nie leży naszym piłkarzom i nie inaczej było w ostatnią niedzielę sierpnia. Podopieczni Jarosława Skrobacza stoczyli z mistrzem Polski z 1929 i 1947 roku niezwykle wyrównany bój, ale gdy w 79. minucie Robert Janicki pokonał Grzegorza Drazika z pierwszego tego dnia rzutu karnego, wydawało się, że lider dopisze do swojego konta piąte zwycięstwo w sezonie. Jednak szlachectwo zobowiązuje - "GieKSa walcząca do końca" nie odpuściła i w 95. minucie zdołała wywalczyć karny, którego na gola zamienił niezawodny w takich sytuacjach Adam Wolniewicz. Jastrzębianie kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż kilkadziesiąt sekund po wyrównaniu drugą żółtą kartkę zobaczył Łukasz Norkowski i musiał opuścić boisko.

25 sierpnia 2019, Grodzisk Wlkp., 16:00
1:0 Robert Janicki '79 (karny)
1:1 Adam Wolniewicz '90 (karny)

Za tydzień jastrzębianie podejmą przy Harcerskiej przedostatnią w tabeli Odrę Opole. Pojedynek ten odbędzie się 31 sierpnia o godz. 19:00.

Warta Poznań: 1. Adrian Lis - 13. Jakub Kuzdra, 5. Bartosz Kieliba, 4. Tomasz Boczek, 3. Jakub Kiełb - 28. Karol Gardzielewicz (86. 8. Kajetan Szmyt), 21. Mateusz Kupczak (72. 7. Michał Grobelny), 23. Łukasz Trałka, 22. Robert Janicki (90. 2. Krzysztof Kiklaisz) - 19. Mariusz Rybicki, 25. Gracjan Jaroch.

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 16. Dominik Kulawiak, 93. Adam Wolniewicz, 5. Michał Bojdys, 94. Dawid Gojny - 10. Farid Ali (85. 9. Adam Żak), 6. Łukasz Norkowski, 20. Damian Tront, 11. Dominik Szczęch (80. 22. Rafał Adamek) - 12. Jakub Wróbel, 28. Kamil Adamek (90. 8. Kamil Jadach).