Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 2:1 (1:0)
Dodane przez Luniz dnia Sierpień 09 2019 22:18:58

W piątkowy wieczór w Olsztynie piłkarze GieKSy ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie. Miejscowy Stomil skutecznie odgryzł się naszej drużynie za pechowe straty punktów z poprzedniego sezonu i, wygrywając 2:1, otworzył swoje konto punktowe na sezon 2019/2020.

W spotkanie trzeciej kolejki Fortuna I Ligi lepiej weszli podopieczni Jarosława Skrobacza, którzy już w 8. minucie mogli objąć prowadzenie, ale po strzale Patryka Skóreckiego bramkarza Stomilu uratował słupek. Po kwadransie gry do głosu doszli gospodarze zawodów, czego efektem była akcja z 26. minuty, w rezultacie której Bartosz Jaroszek sfaulował w polu karnym Grzegorza Lecha. Sam poszkodowany wykonał wyrok i tym samym Stomil objął prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy GieKSa mogła wyrównać, ale olsztynianom ponownie dopisało szczęście.

9 sierpnia 2019, Olsztyn, 19:45
1:0 Grzegorz Lech '26 (karny)
2:0 Maciej Pałaszewski '67
2:1 Adam Wolniewicz '73 (karny)

W 60. minucie z kolei to Stomil powinien był prowadzić 2:0, jednak tylko dzięki fantastycznej interwencji Dominika Kulawiaka Mateusz Gancarczyk nie zdołał podwyższyć wyniku. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze i w 67. minucie Maciej Pałaszewski zdobył drugiego gola dla olsztynian. W tym momencie jastrzębianie nie mieli już nic do stracenia i rzucili się do odrabiania strat. Niestety, nasz zespół stać było jedynie na gola kontaktowego, którego zapisał na swoje konto Adam Wolniewicz, skutecznie egzekwując jedenastkę po zagraniu ręką jednego z gospodarzy. Mimo aż siedmiu minut doliczonego czasu gry jastrzębianie nie zdołali zmienić losów spotkania i komplet punktów pozostał na Warmii.

Za tydzień nasz zespół stanie przed szansą na rehabilitację podejmując w górniczych derbach GKS Bełchatów. Początek o godz. 20:00.

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 30. Rafał Remisz, 96. Ołeh Tarasenko, 4. Jakub Mosakowski (82. Wojciech Hajda) - 10. Artur Siemaszko (46. Waldemar Gancarczyk), 31. Maciej Pałaszewski (77. Paweł Głowacki), 97. Wiktor Biedrzycki, 5. Grzegorz Lech - 11. Mateusz Gancarczyk, 9. Szymon Sobczak.

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 16. Dominik Kulawiak, 93. Adam Wolniewicz, 32. Bartosz Jaroszek (73. Adam Żak), 94. Dawid Gojny - 22. Rafał Adamek, 20. Damian Tront, 21. Marek Mróz (59. Łukasz Norkowski), 7. Patryk Skórecki (59. Michał Bojdys) - 8. Kamil Jadach, 28. Kamil Adamek.

sędzia: Paweł Pskit (Łódź)
żółte kartki: Sobczak, Tarasenko, Hajda (Stomil), Jaroszek, R.Adamek, Bojdys, Wolniewicz (GKS)