GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 5:0 (3:0)
Dodane przez Luniz dnia Maj 18 2019 20:42:04

Znakomicie kończy się sezon 2018/2019 dla piłkarzy GKS Jastrzębie! Ekipa z Harcerskiej rozgromiła w sobotnie popołudnie spadkowicza z ekstraklasy Sandecję Nowy Sącz aż 5:0, dzięki czemu zapewniła sobie piąte miejsce w pierwszej lidze. To najlepszy wynik naszego klubu od trzydziestu lat, czyli od sezonu 1988/1989, w którym GieKSa występowała w ekstraklasie!

Tym samym jastrzębska GieKSa zakończyła sezon na piątym miejscu, ponieważ punkty pogubiły zarówno GKS Tychy, jak i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Po spotkaniu z Sandecją piłkarze i kibice wspólnie świętowali zakończenie tego udanego sezonu, a dodatkowym radosnym bonusem okazały się wieści z Katowic, gdzie niedoceniana Bytovia Bytów zwyciężyła 2:1 po golu... bramkarza w doliczonym czasie gry i tym samym spuściła ekipę z Bukowej do drugiej ligi.

18 maja 2019, Jastrzębie Zdrój, 17:30
1:0 Jakub Wróbel '5
2:0 Rafał Adamek '9
3:0 Patryk Skórecki '35
4:0 Rafał Adamek '72
5:0 Dominik Szczęch '89

Przed pojedynkiem z Sandecją trudno było o optymizm - w meczu z powodu kontuzji i kartek nie mogli zagrać Grzegorz Drazik, Kamil Szymura, Kamil Jadach i Dawid Gojny. Mimo to ekipa trenera Jarosława Skrobacza całkowicie zdominowała rywala, prowadząc po dziewięciu (ulewnych) minutach już 2:0. Najpierw w 5. minucie Jakub Wróbel otworzył wynik po kapitalnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła, a chwilę potem rezultat podwyższył najlepszy tego dnia na placu gry Rafał Adamek, który efektownie wpadł w jedenastkę gości i huknął nie do obrony w krótki róg. Mimo pewnego prowadzenia jastrzębianie nie zwolnili tempa, w efekcie czego w 35. minucie Szymon Tokarz wyciągał piłkę z siatki po raz trzeci - tym razem po golu Patryka Skóreckiego, któremu świetnie podawał Kamil Adamek.

W drugiej połowie sytuacja na murawie nie uległa zmianie. Wciąż stroną dominującą była GieKSa, czego dowodem były dwie kapitalne akcje pod bramką Sandecji, których jednak nie zdołał wykorzystać Marek Mróz. W 63. minucie rywale mogli otworzyć rezultat po swojej stronie, jednak uderzenie Marcina Flisa zostało sparowane na poprzeczkę przez Huberta Gostomskiego. Chwilę potem świętujący kibice GKS Jastrzębie zaprezentowali efektowną oprawę z wielkim napisem "Stoi przed wami reprezentacja Jastrzębia". To najwyraźniej na tyle zdopingowało naszych piłkarzy, że po kilkuset sekundach na tablicy wyników pojawiła się czwórka - stało się tak za sprawą Rafała Adamka i wprowadzonego chwilę wcześniej na murawę Dominika Szczęcha, którzy rozklepali defensywę Sandecji. Rezultat na 5:0 ustalił natomiast sam Dominik Szczęch, świetnie strzelając po ziemi zza pola karnego. Warto wspomnieć, że w ostatnich minutach na murawie pojawił się Piotr Pacholski, dla którego pojedynek z Sandecją był pożegnalnym meczem w barwach naszego klubu.

Sezon 2019/2020, w którym jastrzębianie zagrają m.in. z Zagłębiem Sosnowiec czy Radomiakiem Radom rozpocznie się pod koniec lipca.

GKS Jastrzębie: 30. Hubert Gostomski - 27. Oskar Mazurkiewicz (85. 15. Przemysław Pastuszak), 93. Adam Wolniewicz, 32. Bartosz Jaroszek, 16. Dominik Kulawiak - 22. Rafał Adamek, 20. Damian Tront, 21. Marek Mróz, 77. Patryk Skórecki (86. 4. Piotr Pacholski) - 12. Jakub Wróbel, 28. Kamil Adamek (70. 11. Dominik Szczęch).

Sandecja Nowy Sącz: 12. Szymon Tokarz - 17. Adrian Basta (58. 26. Michał Szaflarski), 28. Michal Piter-Bućko, 4. Marcin Flis - 55. Hubert Maślanka, 8. Maciej Małkowski, 6. Szymon Kuźma (80. 7. Grzegorz Baran), 11. Dominik Kun, 34. Miłosz Kałahur - 19. Kamil Ogorzały, 91. Mateusz Klichowicz (80. 37. Bartłomiej Dudzic).