Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Jastrzębie 2:2 (1:2)
Dodane przez Luniz dnia Kwiecień 28 2019 20:25:41

Piłkarze GieKSy niepokonani w siódmym kolejnym wiosennym spotkaniu! W niedzielne późne popołudnie podopieczni Jarosława Skrobacza zdobyli punkt w Bielsku-Białej, remisując z miejscowym Podbeskidziem 2:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kamil Adamek i Kamil Szymura. Punkt w "małym Wiedniu" oznacza, że jastrzębianie utrzymają przewagę nad ekipą gospodarzy w pierwszoligowej tabeli.

Do końca sezonu pozostały naszym piłkarzom już tylko trzy mecze. W środę jastrzębianie zagrają awansem w Tychach, natomiast przy Harcerskiej widzimy się 4 maja o godz. 20:45, kiedy to GieKSa podejmie zmierzającą do ekstraklasy ekipę ŁKS Łódź.

28 kwietnia 2019, Bielsko-Biała, 17:45
1:0 Michał Rzuchowski '11
1:1 Kamil Adamek '21
1:2 Kamil Szymura '26
2:2 Bartosz Jaroch '50 (karny)

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 12. minucie przerwali passę niepokonanego w pięciu ostatnich meczach bramkarza GieKSy Grzegorza Drazika, otwierając rezultat po trafieniu Michała Rzuchowskiego. Na szczęście jastrzębianie szybko odpowiedzieli na tego gola za sprawą "rodzinnej akcji" Rafała i Kamila Adamków. Pierwszy ruszył z kontrą prawym skrzydłem i zagrał tak znakomicie do swojego brata, że temu pozostało jedynie wpakowanie piłki do siatki. Minęło zaledwie pięć minut od tej sytuacji, gdy goście ukłuli po raz drugi - tym razem po centrze z rzutu rożnego Farida Alego swojego kolejnego gola zdobył Kamil Szymura. Prowadzenie GieKSy mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w 35. minucie Kami Adamek zbyt ekscentrycznie starał się wykończyć kolejne znakomite podanie od swojego brata i w efekcie piłka nie znalazła drogi do bramki.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z mocnym postanowieniem doprowadzenia do remisu i udało im się to już w 50. minucie po rzucie karnym, który wykorzystał Bartosz Jaroch. Wynik 2:2 nie uległ już zmianie do końca zawodów, choć na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem szalę zwycięstwa na naszą stronę mógł przechylić Kamil Adamek, ale nie zdołał wykorzystać żadnej z dwóch wyśmienitych okazji do gola. W samej końcówce ta zmarnowana sytuacja mogła się okrutnie zemścić, jednak w sytuacji sam na sam z Kostorzem genialnie zachował się Grzegorz Drazik.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 23. Wojciech Fabisiak - 25. Bartosz Jaroch, 3. Aleksander Komor, 27. Dominik Jończy, 22. Kacper Gach - 21. Kacper Kostorz, 19. Michał Rzuchowski (86. 7. Guga Palawandiszwili), 6. Adrian Gomez, 41. Przemysław Płacheta (81. 14. Chopi) - 20. Valerijs Szabala (67. 17. Przemysław Mystkowski), 95. Marko Roginić.

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 93. Adam Wolniewicz, 3. Kacper Kawula, 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny - 8. Kamil Jadach, 32. Bartosz Jaroszek, 22. Rafał Adamek, 7. Patryk Skórecki (69. 27. Oskar Mazurkiewicz), 10. Farid Ali (85. 29. Dawid Chochulski) - 28. Kamil Adamek (88. 9. Adam Żak).