Raków Częstochowa - GKS Jastrzębie 5:3 (3:1)
Dodane przez Luniz dnia Luty 05 2019 13:34:45
W drugim sparingu przed rozpoczynającą się za nieco ponad miesiąc rundą wiosenną piłkarze GieKSy przegrali na wyjeździe ze zmierzającym do ekstraklasy Rakowem Częstochowa 3:5 (1:3). Co ciekawe, nasz zespół od 53. minuty zmuszony był grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Grzegorza Drazika, a mimo to zdołał zdobyć jeszcze dwa gole. Na listę strzelców po naszej stronie wpisali się Bartosz Jaroszek, Farid Ali i Dominik Szczęch. Mecz odbywał się w trudnych zimowych warunkach, a trener Jarosław Skrobacz wystawił w obu połowach dwie różne jedenastki.

Po pierwszej połowie hegemon pierwszej ligi prowadził 3:1. Na początku drugiej ratujący nasz zespół przed stratą czwartego gola Drazik sfaulował poza polem karnym zawodnika Rakowa, w związku z czym musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Hubert Gostomski (który bronił przed przerwą), zmieniając Adama Żaka, który z kolei wrócił na boisko kwadrans później, zmieniając Łukasza Krakowczyka.

26 stycznia 2019, Częstochowa, 11:30
Bramki: Musiolik 73, 90, Wróblewski 18, Szczepański 22, Zachara 43 - Jaroszek 40, Ali 71, Szczęch 88

W naszym zespole zagrał testowany 19-letni obrońca Bartłomiej Gajda, wychowanek Pasjonata Dankowice, który później grał w Podbeskidziu Bielsko-Biała i Górniku Zabrze, a ostatnio - w rezerwach szkockiego Hearts of Midlothian. Ponadto na testach wciąż przebywa 19-letni pomocnik Marek Mróz, który nadal ma szansę na angaż w klubie z Harcerskiej.

W styczniu GieKSa rozegra jeszcze jeden sparing, mierząc się w środę na wyjeździe z Rozwojem Katowice. Następnie nasz zespół czeka lutowy obóz w Kamieniu.

GKS Jastrzębie: Gostomski (46. Drazik) - R. Adamek (46. Kulawiak), Gajda (46. Kawula), Pacholski (46. Szymura), Gojny (46. Mazurkiewicz) - Gancarczyk (46. Ali), Jaroszek (46. Spychała), Mróz (46. Tront), Skórecki (46. Szczęch) - Jadach (46. Krakowczyk, 69. Żak), K. Adamek (46. Żak).