ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
Dodane przez Luniz dnia Październik 20 2018 19:36:35

W spotkaniu dwóch najlepszych beniaminków pierwszej ligi górą ŁKS Łódź. W sobotnie popołudnie ekipa z al. Unii pokonała piłkarzy GieKSy 2:0 po golach Rafała Kujawy i Maksymiliana Rozwandowicza. Tym samym łodzianie przerwali naszą passę wyjazdowych spotkań bez porażki.

Teraz przed GieKSą dwa kolejne domowe spotkania. W środę o 18:00 jastrzębianie podejmą w zaległym pojedynku Podbeskidzie Bielsko-Biała, natomiast w następną niedzielę czekają nas derby z GKS Tychy, które z uwagi na transmisję w Polsacie Sport rozpoczną się o 17:45.

20 października 2018, Łódź, 15:00
1:0 Rafał Kujawa '59
2:0 Maksymilian Rozwandowicz '82 (karny)

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. Początek zawodów należał do gospodarzy, którzy po niespełna kwadransie gry mogli wyjść na prowadzenie, ale po strzale Łukasza Piątka piłka trafiła w słupek. Na odpowiedź GieKSy trzeba było czekać aż do 28. minuty, kiedy to w sytuacji sam na sam Kamil Adamek trafił w bramkarza rywali. W drugiej odsłonie więcej z gry mieli łodzianie, co udokumentowali golem otwierającym rezultat, gdy dobrze tego dnia dysponowanego Grzegorza Drazika pokonał strzałem głową Rafał Kujawa. Podopieczni Jarosława Skrobacza winni byli wyrównać w 72. minucie, jednak tym razem to ŁKS-owi dopisało szczęście, gdy Farid Ali pocelował w słupek. Wynik został ustalony na osiem minut przed końcem zawodów, a autorem gola był Maksymilian Rozwandowicz, którzy wykorzystał jedenastkę po faulu Dawida Gojnego.

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Kawula, Szymura, Gojny - Ali (75. Gancarczyk), Spychała, Jaroszek (68. Żak), Tront - Jadach, Adamek (86. Semeniuk).