GKS Jastrzębie - Piast Gliwice (zapowiedź)
Dodane przez Luniz dnia Wrzesień 25 2018 10:19:49
Po niemal półtorarocznej przerwie piłkarze GieKSy wracają do rozgrywek Pucharu Polski, choć los pierwszej rundy turnieju nie był dla naszego zespołu łaskawy. W środę o 17:30 podopieczni Jarosława Skrobacza podejmą przy Harcerskiej ekstraklasowy Piast Gliwice. Faworytem starcia będą goście, ale wszyscy doskonale wiemy, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. Tak czy inaczej, dla kibiców obu ekip będzie to "mecz przyjaźni" - przypomnijmy, że fani Piasta gratulowali GieKSie awansu do I ligi... z okien jednego z sąsiadujących ze stadionem bloków.

Wspomniana wyżej półtoraroczna przerwa była wynikiem błyskawicznego awansu naszych piłkarzy na szczebel centralny rozgrywek ligowych. Przypomnijmy, że w sezonie 2016/2017 GieKSa zagrała w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski za sprawą wcześniejszych zwycięstw w podokręgowej, a następnie wojewódzkiej rundzie turnieju. Zwycięstwa z Olimpią Grudziądz, Radomiakiem Radom i Górnikiem Łęczna oraz walka z Wigrami Suwałki o półfinał były efektem wcześniejszych wygranych m.in. nad Granicą Ruptawa w mroźnych derbach na Stadionie Miejskim, które zakończył rzut karny Kamila Gorzały w końcówce dogrywki. W edycji 2017/2018 nasza ekipa nie wzięła udziału, ponieważ występując w turnieju podokręgowym przegrała z Odrą Centrum Wodzisław. Do obecnej edycji Pucharu Polski nie musiała się już przebijać przez wojewódzkie sito.

Po raz ostatni piłkarze GieKSy rywalizowali z Piastem Gliwice dziesięć lat temu na zapleczu ekstraklasy (2007/2008). W ostatnim ze spotkań jastrzębianie wygrali na wyjeździe 2:1, w efekcie czego mocno skomplikowała się sytuacja gospodarzy w walce o awans (który ostatecznie stał się faktem). Po meczu nasi piłkarze pokusili się nawet o... przeprosiny, że grając "o pietruszkę" popsuli marzenia gospodarzom.

Wszystkich kibiców, których z różnych powodów zabraknie w środę na Miejskim, tradycyjnie zapraszamy na nieobiektywną relację live na www.mecznazywo.jasnet.pl.