Odra Opole - GKS Jastrzębie 1:2 (0:1)
Dodane przez Luniz dnia Sierpień 17 2018 21:27:02

Mamy pierwsze zwycięstwo piłkarzy GieKSy w pierwszej lidze w sezonie 2018/2019! W piątkowy wieczór podopieczni Jarosława Skrobacza sprawili sobie oraz swoim kibicom miłą niespodziankę wygrywając zasłużenie na wyjeździe 2:1 z mającą spore aspiracje Odrą Opole! Bramki na wagę cennych punktów zdobyli Bartosz Jaroszek i Farid Ali. Oznacza to, że ekipa z Harcerskiej opuszcza strefę spadkową zaplecza ekstraklasy.

Teraz przed jastrzębską GieKSą środowe domowe starcie z Chrobrym Głogów (22 sierpnia, godz. 20:00), a następnie wyjazd na prestiżowe derby na Bukową (25 sierpnia, godz. 20:00).

17 sierpnia 2018, Opole, 19:00
0:1 Bartosz Jaroszek '18
0:2 Farid Ali '70
1:2 Sebastian Bonecki '77

Beniaminek od początku narzucił swoje tempo gry, nie mając zamiaru nadal płacić "frycowego", które pozbawiło nasz zespół kilku punktów na przełomie lipca i sierpnia. Po kwadransie gry mogło być już 1:0 dla GieKSy, ale po wspaniałym strzale z dystansu Kamila Szymury Odrę uratowała poprzeczka. Niebawem jastrzębianie objęli prowadzenie za sprawą trafienia głową Bartosza Jaroszka, któremu znakomicie dograł z rzutu wolnego Farid Ali. Goście nie mieli zamiaru na tym poprzestać - w rezultacie kilkadziesiąt sekund później w słupek bramki opolan trafił Dawid Gojny. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższyć mógł efektownym lobem Kamil Jadach, jednak i tym razem Odra miała sporo szczęścia. W zasadzie dopiero w drugiej odsłonie gospodarze byli w stanie dotrzymać kroku jastrzębianom, ale w 70. minucie ekipa trenera Skrobacza poskromiła te zakusy strzelając drugiego gola. To trafienie zapisał na swoje konto Farid Ali, któremu udanie zacentrował piłkę Damian Tront. Trzy minuty później w szeregach Odry na boisku pojawił się Sebastian Bonecki i ten właśnie zawodnik w 77. minucie zdołał strzelić kontaktową bramkę dla opolan. Gospodarze "poczuli krew", ale do końca zawodów nie zdołali już zmienić wyniku i tym samym trzy punkty pojechały do Jastrzębia!

Odra Opole: Szromnik - Janasik, Baranowski, Szota (46. Niziołek), Dudu Paraiba - Janus, Habusta, Czyżycki, Moder (72. Bonecki) - Rybicki, Martin.

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Pacholski, Szymura, Gojny - Ali, Jaroszek (57. Gancarczyk), Spychała, Tront - Jadach (84. Szczęch), Adamek (77. Żak).