ROW Rybnik - GKS Jastrzębie 2:1 (0:1)
Dodane przez Luniz dnia Maj 26 2018 19:12:17

Pewni awansu do I ligi piłkarze GieKSy zmierzyli się w sobotnie popołudnie na wyjeździe z ROW-em Rybnik, przegrywając po zaciętym widowisku 1:2. Bohaterem gospodarzy był Przemysław Brychlik, który w drugiej odsłonie odwrócił wynik spotkania. Nasz zespół zagrał bez Kamila Szymury czy Dominika Kulawiaka, a w bramce ponownie zobaczyliśmy Bartosza Szelonga. Warto dodać, że na Gliwickiej nie mogli pojawić się fani GieKSy (to efekt dziwnej decyzji wojewody śląskiego). Mimo porażki nasi piłkarze pozostali liderami tabeli.

Teraz przed GieKSą ostatni w tym sezonie mecz w II lidze. Za tydzień, 2 czerwca o 17:00 jastrzębianie podejmą przy Harcerskiej zdegradowaną już Gwardię Koszalin.

26 maja 2018, Rybnik, 17:00
0:1 Daniel Szczepan '43
1:1 Przemysław Brychlik '62
2:1 Przemysław Brychlik '74

Pierwsze pół godziny spotkania należało do gospodarzy, którzy stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji, ale w bramce GieKSy bez zarzutu spisywał się Bartosz Szelong. Na około kwadrans przed końcem premierowej odsłony jastrzębianie przejęli inicjatywę, czego efektem było otwarcie wyniku w 43. minucie przez Daniela Szczepana. Młody napastnik niczym rutyniarz zachował się w sytuacji sam na sam z golkiperem ROW-u, efektownym lobem umieszczając piłkę w siatce. Ewentualna porażka mocno skomplikowałaby sytuację gospodarzy, stąd po przerwie rybniczanie ostro zabrali się do odrabiania strat. Bohaterem kolejnych minut okazał się Przemysław Brychlik, który dwukrotnie wykończył akcje kolegów, najpierw wyrównując stan meczu w 62. minucie, a następnie zdobywając prowadzenie dwanaście minut później. Trener Jarosław Skrobacz natychmiast zareagował na tę sytuację, wprowadzając ofensywnych Wojciecha Caniboła i Tomasza Dzidę. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego efektu i trzy punkty pozostały przy Gliwickiej. Wynik ten oznacza, że rybniczanie zapewnili sobie utrzymanie w rozgrywkach.

GKS Jastrzębie: Szelong - Kawula (54. Mazurkiewicz), Pacholski, Jaroszek, Zajączkowski - Semeniuk (81. Dzida), Ruda (75. Caniboł), Tront, Szczęch (60. Ali) - Jadach, Szczepan.