Rozwój Katowice - GKS Jastrzębie 1:3 (1:2)
Dodane przez Luniz dnia Marzec 03 2018 21:49:57
W sobotnie popołudnie piłkarze GieKSy mieli w planach wyjazdowy ligowy mecz w Stargardzie, ale z uwagi na ten przeklęty mróz pierwsza tegoroczna kolejka II ligi została przełożona na inny termin. Zamiast tego podopieczni Jarosława Skrobacza zmierzyli się w dodatkowym sparingu z Rozwojem Katowice, wygrywając na wyjeździe 3:1 (2:1).

O ile pogoda pozwoli, to już za tydzień zobaczymy się na Harcerskiej w ligowej inauguracji ze Stalą Stalowa Wola. Początek tego sobotniego pojedynku (10.03) o godz. 14:00.

3 marca 2018, Katowice, 16:00
0:1 Seweryn Gancarczyk '8 (samobójcza)
0:2 Kamil Jadach '35 (karny)
1:2 Adam Żak '38
1:3 Marcin Ruda '87

Spotkanie rozegrane zostało na boisku ze sztuczną nawierzchnią w ośrodku Kolejarz w Katowicach. Co ciekawe, wynik otworzył strzałem samobójczym Seweryn Gancarczyk (trudno w to uwierzyć, ale zbieżność nazwisk z naszym pomocnikiem Krzysztofem jest przypadkowa). Następnie do siatki Rozwoju trafił z karnego Kamil Jadach. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli kontaktowego gola po błędzie Grzegorza Drazika, którego w przerwie zmienił Bartosz Szelong. Ten nie popełnił żadnego błędu i w drugiej odsłonie przynajmniej dwa razy uchronił nasz zespół od wyrównania. Rezultat ustalił uderzeniem z dystansu w samej końcówce Marcin Ruda. Warto dodać, że w naszym zespole kilka minut rozegrał Kacper Kawula, który powoli wraca do zdrowia po kontuzji ręki.

GKS Jastrzębie: Drazik (46. Szelong) - Mazurkiewicz (65. Zajączkowski), Czajkowski (46. Pacholski), Szymura, Kulawiak (83. Kawula) - Ali, Tront, Jaroszek (62. Ruda), Gancarczyk (46. Szczęch) - Kamil Jadach (57. Semeniuk), Szczepan (51. Caniboł).