Radomiak Radom - GKS Jastrzębie 1:1 (0:0)
Dodane przez Luniz dnia Październik 01 2017 19:11:35

Ten wynik przed meczem jesieni w Radomiu zapewne bralibyśmy w ciemno, jednakże znając przebieg pojedynku na obiekcie faworyta rozgrywek możemy czuć pewien niedosyt. GieKSa prowadziła bowiem od 53. minuty 1:0 po pięknej bramce Kamila Jadacha. Bezradni gospodarze bili głową w mur aż do 90. minuty, kiedy to w naszej jedenastce sędzia Marcin Szrek dopatrzył się faulu (?!) Kamila Szymury, po czym za protesty wlepił czerwoną kartkę Dawidowi Weisowi. Stały fragment gry na remis zamienił Leandro...

Za tydzień podopieczni Jarosława Skrobacza podejmą przy Harcerskiej w równie ważnym pojedynku innego świetnie spisującego się beniaminka, Garbarnię Kraków.

1 października 2017, Radom, 17:00
0:1 Kamil Jadach '53
1:1 Leandro '90 (karny)

Choć to Radomiak od początku do końca miał optyczną przewagę, to zdecydowanie lepsze sytuacje podbramkowe stworzyli sobie jastrzębianie. Hubert Gostomski parokrotnie ratował swój zespół w sytuacjach beznadziejnych, a w 80. minucie skapitulował po raz drugi, ale sędzia gola dla gości nie uznał, dopatrując się pozycji spalonej. Jeszcze w doliczonym czasie gry GieKSa walcząca do końca mogła odzyskać prowadzenie, ale golkiper Radomiaka zdołał uratować punkt dla gospodarzy. Tak czy inaczej, za sprawą remisu nasz zespół utrzymał czteropunktową przewagę nad czwartym w tabeli ŁKS-em Łódź.

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak (44. Weis), Pacholski, Szymura, Mazurkiewicz - Ali (63. Zajączkowski), Ruda, Tront, Gancarczyk, Semeniuk (83. Dzida) - Jadach (75. Szczepan).

sędzia: Marcin Szrek (Kielce)