ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie 1:1 (0:0)
Dodane przez Luniz dnia Września 02 2017 18:04:28

Piłkarze GieKSy wciąż niepokonani w sezonie 2017/2018! W sobotnim pojedynku dwóch znakomicie spisujących się beniaminków II ligi podopieczni Jarosława Skrobacza zremisowali na wyjeździe z Łódzkim KS 1:1 i w efekcie utrzymują pozycję w pierwszej trójce rozgrywek. To trzeci remis w historii pojedynków GieKSy z ŁKS-em Łódź. W ekstraklasowym sezonie 1988/1989 te starcia również nie doczekały się rozstrzygnięcia (0:0 przy Kasztanowej oraz 1:1 w Łodzi).

2 września 2017, Łódź, 16:00
1:0 Piotr Pyrdoł '50
1:1 Bartosz Semeniuk '82

Pierwsza odsłona była wyrównanym widowiskiem, w którym oba zespoły stworzyły sobie po jednej znakomitej okazji do otwarcia wyniku. Najpierw w 32. minucie o włos od pokonania bramkarza ŁKS-u był Daniel Szczepan, ale po jego strzale piłkę z linii bramkowej wybił Maksymilian Rozdwanowicz. Z kolei w doliczonym czasie gry pierwszej połowy po uderzeniu Pawła Pyciaka Grzegorza Drazika uratował słupek.

Po przerwie początkowo więcej z gry mieli gospodarze, czego efektem było otwarcie wyniku przez wprowadzonego w przerwie Piotra Pyrdoła, który strzałem głową pokonał Drazika. Łodzianie chcieli pójść za ciosem, ale raz po raz zatrzymywał ich jastrzębski golkiper. Trener Jarosław Skrobacz postanowił nie czekać na rozwój wypadków i w ciągu kolejnego kwadransa dokonał trzech zmian. Czy to one zmieniły obraz gry? Na pewno GieKSa opanowała sytuację na boisku i w 82. minucie wyprowadziła zabójczy cios, który po centrze z kornera Farida Alego głową na gola zamienił Bartosz Semeniuk. Zadowoleni z remisu jastrzębianie utrzymali wynik do końca spotkania i w efekcie przywiozą z ciężkiego terenu cenny punkt.

Za tydzień podopieczni Jarosława Skrobacza podejmą przy Harcerskiej Olimpię Elbląg. Początek meczu o 16:00.

ŁKS Łódź: Michał Kołba - Paweł Pyciak, Kamil Juraszek, Maksymilian Rozwandowicz, Bartosz Widejko - Jakub Kostyrka (86. Łukasz Zagdański), Tomasz Margol (75. Filip Burkhardt), Przemysław Kocot, Patryk Bryła (61. Jewhen Radionow) - Damian Guzik (46. Piotr Pyrdoł) - Krystian Pieczara.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak (78. Dawid Weis), Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Oskar Mazurkiewicz - Farid Ali, Bartosz Semeniuk (89. Szymon Stach), Marcin Ruda, Krzysztof Gancarczyk (64. Wojciech Caniboł) - Kamil Jadach, Daniel Szczepan (78. Dominik Szczęch).

żółte kartki: Bryła, Margol, Kocot, Burkhardt, Widejko - Mazurkiewicz.
sędzia: Paweł Kukla (Kraków).