GKS Katowice - GKS Jastrzębie 1:2 (1:0)
Dodane przez Luniz dnia Styczeń 28 2017 13:09:34
Piłkarze GieKSy sprawili dziś naszym kibicom miłą niespodziankę i w rozegranym w Kamieniu sparingu pokonali pierwszoligowy GKS Katowice 2:1. Bramki dla naszego zespołu strzelili w drugiej połowie Daniel Szczepan i zaledwie 17-letni Tomasz Dzida, który wykorzystał okazję sam na sam z Maciejem Wierzbickim i tym samym ustalił rezultat spotkania.

Natomiast jedynego gola dla katowiczan zdobył w pierwszej odsłonie Serb Andreja Prokić. Warto dodać, że w zespole rywali zagrali m.in. Łukasz Pielorz i Tomasz Foszmańczyk. Pielorz jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR i przez wiele lat reprezentował barwy naszego klubu, natomiast Foszmańczyk był jednym z filarów drużyny, która przed dekadą pod wodzą Piotra Rzepki awansowała na zaplecze ekstraklasy.

28 stycznia 2017, Kamień, 11:00
1:0 Andreja Prokić '32
1:1 Daniel Szczepan '52
1:2 Tomasz Dzida '77

W ekipie z Harcerskiej zagrało kilku testowanych zawodników, w tym jeden debiutant w tym gronie, 20-letni pomocnik Marcin Ruda z Piasta II Gliwice. W kolejnym sparingu podopieczni Jarosława Skrobacza zmierzą się na wyjeździe z Odrą Opole. Mecz rozegrany zostanie 4 lutego o godz. 12:00.

GKS Jastrzębie: Drazik - Zajączkowski, Kawula, Szymura, Suchecki - Kopacz, Ruda, Tront, Jakubowski - Caniboł, Jadach (skład wyjściowy).