BKS Stal Bielsko-Biała - GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)
Dodane przez Luniz dnia Listopada 13 2016 15:01:11

Piłkarze GKS Jastrzębie odnieśli w niedzielne popołudnie niezwykle ważne i prestiżowe zwycięstwo. Podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali na wyjeździe BKS Stal Bielsko-Biała, nie tylko rozstrzygając na swoją korzyść ten regionalny klasyk, ale i zdobywając cenne trzy punkty, które pozwalają naszej ekipie na powiększenie przewagi nad również walczącą o awans do II ligi bialską Stalą do dziesięciu oczek oraz zdobycie tytułu mistrza jesieni!

W pierwszej odsłonie stroną przeważającą byli goście, ale żaden z naszych piłkarzy nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego Bartosza Poloczka. Najlepszą okazję w 12. minucie zmarnował Daniel Szczepan, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem Stali. Po przerwie gospodarze zaatakowali z większym animuszem i w efekcie Grzegorz Drazik parokrotnie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Na szczęście ten okres przewagi bielszczan został przełamany w 73. minucie, gdy wynik otworzył (i jednocześnie ustalił) Dominik Szczęch. Bramka dla GieKSy uspokoiła sytuację na murawie. Jastrzębianie dowieźli cenne trzy punkty do ostatniego gwizdka sędziego i umocnili się na pozycji lidera III ligi. Warto dodać, że naszych piłkarzy na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej wspierała tradycyjnie już spora grupa fanów.

13 listopada 2016, Bielsko-Biała, 13:00
0:1 Dominik Szczęch '73

W pierwszej odsłonie stroną przeważającą byli goście, ale żaden z naszych piłkarzy nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego Bartosza Poloczka. Najlepszą okazję w 12. minucie zmarnował Daniel Szczepan, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem Stali. Po przerwie gospodarze zaatakowali z większym animuszem i w efekcie Grzegorz Drazik parokrotnie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Na szczęście ten okres przewagi bielszczan został przełamany w 73. minucie, gdy wynik otworzył (i jednocześnie ustalił) Dominik Szczęch. Bramka dla GieKSy uspokoiła sytuację na murawie. Jastrzębianie dowieźli cenne trzy punkty do ostatniego gwizdka sędziego i umocnili się na pozycji lidera III ligi, tym samym zapewniając sobie tytuł mistrza rundy jesiennej. Warto dodać, że naszych piłkarzy na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej wspierała tradycyjnie już spora grupa fanów.

Za tydzień, 19 listopada o 13:00 GieKSa zakończy tegoroczne zmagania domowym meczem z rezerwami Miedzi Legnica.

BKS Stal Bielsko-Biała: Poloczek - Zdolski (79. Radomski), Dzionsko, Prokopów, Iskrzycki - Caputa, Sobala, Czaicki (46. Furczyk), Szczęsny - Chrapek (87. Pryszcz), Pląskowski (66. Bezak).

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Szymura, Kawula, Kopacz (69. Ali) - Szczęch (89. Zajączkowski), Tront, Musioł, Weis - Szczepan (83. Szepeta), Jadach (73. Caniboł).