GKS Jastrzębie - LKS Bełk (zapowiedź)
Dodane przez Luniz dnia Kwietnia 07 2016 07:53:51
W najbliższą sobotę piłkarze GieKSy nie tylko będą mieli szansę, ale wręcz muszą przełamać złą passę. Remis z LKS Czaniec i porażka z Rekordem Bielsko-Biała skomplikowały naszą sytuację w trzecioligowej tabeli. Strata punktów z sąsiadującym z ekipą trenera Grzegorza Łukasika LKS Bełk po prostu nie wchodzi w grę. Co więcej, jastrzębianie powinni pałać żądzą rewanżu za wrześniową wyjazdową porażkę z beniaminkiem. GieKSa przegrała, mimo że przez ostatni kwadrans grała z przewagą jednego zawodnika. Co więcej, na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem Wojciech Caniboł zmarnował rzut karny.

Rozszerzona zawartość newsa
Rok założenia: 1921
Barwy: zielono-czerwone
Stadion: Stadion LKS Bełk (pojemność: 1000)
Największe sukcesy: awans do III ligi (2014/15)
Liczba mieszkańców: 3,3 tys.
Rywalizacja z GKS Jastrzębie: po raz pierwszy

W najbliższą sobotę piłkarze GieKSy nie tylko będą mieli szansę, ale wręcz muszą przełamać złą passę. Remis z LKS Czaniec i porażka z Rekordem Bielsko-Biała skomplikowały naszą sytuację w trzecioligowej tabeli. Strata punktów z sąsiadującym z ekipą trenera Grzegorza Łukasika LKS Bełk po prostu nie wchodzi w grę. Co więcej, jastrzębianie powinni pałać żądzą rewanżu za wrześniową wyjazdową porażkę z beniaminkiem. GieKSa przegrała, mimo że przez ostatni kwadrans grała z przewagą jednego zawodnika. Co więcej, na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem Wojciech Caniboł zmarnował rzut karny. Miejmy nadzieję, że w sobotę nasi piłkarze będą mieli wreszcie powody do radości ze zwycięstwa w 2016 roku przy Harcerskiej i nie przeszkodzi w tym Mateusz Wrana, obecnie będący filarem defensywy rywali.

LKS Bełk został założony w 1921 roku. Największy sukces w swojej długiej historii odniósł w czerwcu minionego roku, awansując do III ligi po zwycięskich barażach z Ruchem Radzionków. Co więcej, drużyna ówczesnego trenera Jacka Polaka wywalczyła promocję występując w IV lidze w roli beniaminka. Wcześniej przez ponad dekadę LKS walczył na szczeblu okręgówki. W zespole tym, poza Wraną, miało okazję w dawnych czasach grać dwóch zawodników z jastrzębską przeszłością, czyli Piotr Jegor i Sławomir Szary. W 2014 roku Bełk był rywalem GieKSy w Pucharze Polski. Jastrzębianie wygrali na wyjeździe 3:2, a gole dla naszej drużyny zdobywali Damian Tront, Bartosz Hajczuk i Paweł Sękowski.

Emigrację oraz tych kibiców, których zabraknie przy Harcerskiej tradycyjnie zapraszamy na relację live z meczu: www.mecznazywo.jasnet.pl.