GKS Jastrzębie - Skra Częstochowa (zapowiedź)
Dodane przez Luniz dnia Października 08 2015 08:46:03
Osiągnięte w znakomitym stylu wysokie zwycięstwo z mocnymi rezerwami Górnika Zabrze pozwala kibicom GKS Jastrzębie mieć nadzieję na rozpoczęcie marszu w górę ligowej tabeli. To już druga połowa rundy jesiennej i w związku z tym limit błędów powoli zaczyna się wyczerpywać. Szczęśliwie, nie tylko podopieczni Grzegorza Łukasika zdążyli już stracić punkty z teoretycznie niżej notowanymi przeciwnikami. Ten sezon stoi pod znakiem nieprzewidywalności. Ruch Zdzieszowice najpierw rozgromił Piotrówkę 5:1, a następnie rezerwy Piasta 3:0, po czym został ośmieszony przez Górnika II Zabrze, przegrywając u siebie 0:4. Z dwiema pokonanymi przez ekipę z Opolszczyzny drużynami jastrzębianie zdobyli po wielkich mękach dwa punkty, po czym dopadli zabrzan i... rezultat już znamy.

Rok założenia: 1926
Barwy: biało-niebiesko-czerwone
Stadion: Stotzle Stadion (pojemność: 990)
Największe sukcesy: 2. miejsce w III lidze (2011/12, 2013/14)
Liczba mieszkańców: 234 tys.
Rywalizacja z GKS Jastrzębie: 2-krotnie (1983/84, 2014/15)

W najbliższą sobotę, 10 października o 15:00 rywalem GieKSy będzie częstochowska Skra. Trenerem przeciwników jest znany z gry w Polonii Bytom 34-letni Jakub Dziółka. Rzut oka na wyniki poprzednich spotkań z udziałem zespołu spod Jasnej Góry wystarczy, aby przekonać się, że nie tylko nie będzie łatwo, ale podopiecznych Grzegorza Łukasika czeka być może najtrudniejszy w tym sezonie egzamin ze... zdobywania twierdz. Skra straciła dotychczas zaledwie trzy gole. Można jednak założyć, że tym razem „szklanka jest do połowy pełna”, ponieważ dwoma innymi zespołami w naszej lidze, które potrafią grać na zero z tyłu, są Górnik Zabrze i LKS Czaniec, na których jastrzębianie zdobyli komplet punktów. Po stronie gospodarzy jest też historia spotkań ze Skrą. W dotychczasowych czterech meczach GieKSa zwyciężała trzykrotnie, a w poprzednim sezonie była prawdziwym katem przeciwnika, nie tracąc nawet jednego gola.

Historia spotkań:

16.10.1983: Skra Częstochowa - GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)

03.06.1984: GKS Jastrzębie - Skra Częstochowa 2:2 (0:0)

20.09.2014: GKS Jastrzębie - Skra Częstochowa 2:0 (0:0)
Kopacz '59, Jadach '63

02.05.2015: Skra Częstochowa - GKS Jastrzębie 0:3 (0:1)
Tront '45, 0:2 Szwarga '50 (sam.), Caniboł '87

Emigrację oraz tych kibiców, których zabraknie przy Harcerskiej tradycyjnie zapraszamy na relację live z meczu: www.mecznazywo.jasnet.pl.