GKS Jastrzębie - Wisła Ustronianka (zapowiedĽ)
Dodane przez akrat dnia Czerwca 05 2012 10:34:20
W najbliższ± ¶rodę piłkarze GKS Jastrzębie rozegraj± ostatni w sezonie 2011/2012 mecz w roli gospodarza. Podopieczni Grzegorza Łukasika podejm± ekipę Wisły Ustronianki, która, podobnie jak GieKSa, jest beniaminkiem IV ligi. Wisła przegrała ostatnie trzy spotkania z rzędu, co może być dobrym prognostykiem dla naszych zawodników. Mecz będzie rywalizacj± o przysłowiow± pietruszkę, ale warto efektownie zakończyć sezon przy Harcerskiej. W rundzie jesiennej w Wi¶le padł remis 2:2, a gola na wagę remisu gospodarze strzelili w ostatniej minucie, gdy Tomasz Czyż pokonał Szymona Prostackiego strzałem z 65 metrów.

Rozszerzona zawarto¶ć newsa
Rok założenia: 1953
Barwy: niebiesko-biało-czerwone
Stadion: Stadion OSR Jonidło (pojemno¶ć: 2000)
Powiat: cieszyński
Liczba mieszkańców: 11 tys.
Rywalizacja z GKS Jastrzębie: po raz pierwszy

Wisła Ustronianka powstała w 1953 roku. Do 1989 roku nosiła nazwę Start, a następnie przyjęła nazwę obecn±. Klub posiada wiele sekcji, z których największe sukcesy odnosiła oczywi¶cie sekcja skoków narciarskich, której najwybitniejszym wychowankiem jest Adam Małysz. Piłkarze z Wisły nigdy nie dorównali pod względem liczby pucharów kolegom ze skoczni. Aż do 2008 roku nie występowali na wyższym poziomie rozgrywkowym niż klasa A. Dopiero w sezonie 2008/2009 zawitali do ligi okręgowej, a po trzech latach awansowali do IV ligi, co jest największym sukcesem w historii sekcji piłkarskiej tego klubu.