Fantastyczny początek sezonu piłkarzy GKS Jastrzębie!
Dodane przez Luniz dnia Kwiecień 18 2007 12:02:01
W swoim pierwszym wiosennym meczu (choć zaległym z rundy jesiennej) piłkarze GKS Jastrzębie odnieśli bezcenne zwycięstwo pokonując w Gorzowie miejscowy Stilon 1:0. "Złotą" bramkę dla naszej drużyny zdobył Mariusz Adaszek po kapitalnie wykonanym rzucie wolnym z ok. 22 m.
Rozszerzona zawartość newsa
Zwycięstwo to pozwoliło drużynie GKS na zajęcie 3 miejsce w tabeli oraz zbliżenie się na 1 i 4 punkty do najgroźniejszych rywali w walce o 2 ligę, odpowiednio Rakowa i Katowic.
Sam mecz zwłaszcza w 1-szej połowie był b. wyrównany, z małą ilością strzałów oraz sytuacji podbramkowych. Stilon lekko przeważał, ale nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Zawodnicy GKS w pełni realizowali przedmeczową taktykę trenera Rzepki polegającą na uważnej grze w obronie i wyprowadzaniu kontrataków.
W 2-giej połowie nasza drużyna zagrała bardziej ofensywnie i po jednej z akcji Robert Żbikowski został sfaulowany kilka metrów przed linią "16"-ki, za co sędzia podyktował rzut wolny bezpośredni.
Do piłki ustawił się słynący z "atomowych" strzałów Witold Wawrzyczek oraz strzelający technicznie Mariusz Adaszek. Zawodnicy i bramkarz Stilonu ustawili mur ze swoich zawodników pod Wawrzyczka, tymczasem zostali zaskoczeni mocnym ale technicznym strzałem tuż przy lewym słupku bramki w wykonaniu Adaszka.

Stilon w II połowie nie potrafił oddać strzału w kierunku bramki strzeżonej przez Podolaka. Jedyne zagrożenie gospodarze stwarzali po rzutach rożnych i wolnych.
Dziękujemy całej drużynie, która zagrała b. dobrze i ambitnie, na wyróżnienie zasługuje bramkarz Podolak który spisywał się bez zarzutu, udanie zastępując niedysponowanego Pasia.

Marek Czerniawski trener Stilonu: Zawiodła skuteczność.

- Nie wykorzystaliśmy sytuacji, które mieliśmy, szczególnie w pierwszej połowie. Nie można przegrać meczu, w którym przeciwnik nie będąc zespołem w ogóle groźnym, ma jedynie ten jeden wolny. Nie wiem zresztą z jakiej racji wolny gwiźnięty, bowiem tam była walka bark w bark, Chrzanowskiego z zawodnikiem z Jastrzębia. Nie chcę komentować pracy sędziów, bo sędziowali bardzo słabo, nie mówię, że przeciwko nam, ale w ogóle byli po prostu słabi. Szkoda, że tak rozpoczęliśmy rundę tutaj w Gorzowie, ale jak to się mówi pierwsze koty za płoty. Punktów będziemy szukać na Szczakowiance. Wielka szkoda, że to przeciwnik strzelił pierwszą bramkę, bo gdybyśmy my to zrobili, wynik na pewno byłby wyższy, bo nie spoczelibyśmy na laurach, tylko grali dalej.

Piotr Rzepka: Typowy mecz walki, na remis.

- Był to typowy mecz walki, na remis, tak jak się spodziewałem po tak długiej przerwie zimowej. Zadecydował ten jeden stały fragment gry. Remis też byłby dla nas ciekawym wynikiem, ale wiadomo, jak się wywozi z tak gorącego terenu jak Gorzów komplet punktów, to są tylko same pozytywy.
Zapytany o cele na ten sezon, odpowiada dyplomatycznie.
- Chcemy grać dobrze, coraz lepiej, a jak na koniec ułoży się tabela - zobaczymy. Jak będziemy wygrywać, będziemy wysoko.

Tadeusz Babij dyrektor Stilonu: Przepraszam kibiców za postawę drużyny.
- Chciałbym przeprosić kibiców za postawę drużyny, choć to zawodnicy i trener powinni to zrobić - powiedział po wczorajszym spotkaniu z GKS Jastrzębie dyrektor klubu Tadeusz Babij.

Dyrektor nie kryje wielkiego zażenowania postawą drużyny.
- Jestem bardzo zawiedziony postawą zespołu. Możliwe, że chcieli ten mecz wygrać, ale zespół nie grał tak jak powinien. W moim odczuciu zawodnicy człapali, nie było dynamiki, nie było szybkości. - powiedział.

- Jest to przykre, że przegrywa się pierwszy mecz u siebie. Trzeba szanować kibiców, którzy w tak trudnych warunkach pogodowych przybyli na stadion.
Babij podkreśla, że warunki, jakie miał trener Czerniawski zimą, były optymalne.

- Stworzyliśmy z prezesem Komisariem doskonałe warunki do przygotowań. Chcemy coś zrobić dla piłki gorzowskiej. Być może potencjał tych ludzi jest taki, a nie inny, a my wymagamy od nich po prostu za dużo - mówi.

Po spotkaniu negatywnie pracę sędziów ocenił trener Stilonu Marek Czerniawski
- Uważam, że Marek Czerniawski w ogólne za dużo dyskutuje z sędziami, lepiej będzie jak zajmie się boiskiem, zawodnikami. - uważa Babij.
-Dla mnie sędzia poza sytuacją rzutu wolnego, z którego padła bramka, gdzie nie było faulu, prowadził mecz poprawnie. Co prawda bramka padła właśnie z tego wolnego, ale od tego jest przecież mur, są zawodnicy z pola.

Wygląda na to, że kredyt zaufania w stosunku do sztabu szkoleniowego z minuty na minutę jest coraz skromniejszy. - Nie będzie skrupułów.Ta widownia, społeczeństwo potrzebuje wyników, my również. Wszyscy muszą wyciągnąć z tego pojedynku odpowiednie wnioski. Nie ma przecież ludzi niezastąpionych.