Gości Online: 6

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,583
Najnowszy Użytkownik: ~KamilB
Znamy termin meczu w Bełchatowie
Poznaliśmy nowy termin zaległego spotkania 22. kolejki II ligi pomiędzy GKS Bełchatów a GKS Jastrzębie. Górnicze derby odbędą się na GIEKSA Arenie w Bełchatowie 16 maja o 19:00.

Przypomnijmy, że w pierwotnym, marcowym terminie spotkanie nie doszło do skutku z uwagi na atak zimy, w efekcie którego boisko rywala zostało pokryte śniegiem. O przełożeniu meczu przez sędziów nasi piłkarze i kibice dowiedzieli się na godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

Luniz dnia kwiecień 11 2018 16:32:38 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 24 Czytań · Drukuj
Olimpia Elbląg - GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)

Nie trwała długo radość z pierwszej od pół roku porażki GieKSy w szeregach naszych rywali w walce o zaplecze ekstraklasy. W sobotnie popołudnie podopieczni Jarosława Skrobacza nie dość, że wygrali na trudnym terenie w Elblągu, jednocześnie kasując serię zwycięstw miejscowej Olimpii, to na dodatek powiększyli przewagę nad resztą stawki za sprawą prawdziwego pogromu faworytów! Oto bowiem ŁKS Łódź przegrał u siebie ze Zniczem Pruszków, Radomiak został pokonany przez Gryf Wejherowo, a Siarka Tarnobrzeg zostawiła punkty w Koszalinie. Sytuacja wróciła zatem do środowego punktu wyjścia.

Teraz przed GieKSą kolejny trudny egzamin, który może okazać się następnym milowym krokiem na zaplecze ekstraklasy. 14 kwietnia o 16:00 jastrzębianie podejmą przy Harcerskiej również pretendującą do awansu Wartę Poznań.

7 kwietnia 2018, Elbląg, 16:00
0:1 Daniel Szczepan '77

"Carlos" na badaniach w Arce
W środowym wyjazdowym spotkaniu z Błękitnymi Stargard piłkarze GieKSy przez ponad godzinę musieli radzić sobie bez swojego kapitana, Kamila Jadacha. "Carlos" w 31. minucie meczu opuścił murawę z powodu urazu i został zastąpiony przez Dominika Szczęcha, a sam pojedynek zakończył się zwycięstwem niżej notowanych gospodarzy, którzy tym samym przerwali passę wygranych naszego zespołu.

Szczęście w nieszczęściu, że uraz Kamila Jadacha, jak się okazało, nie jest groźny. Kapitan GieKSy ma naciągnięty mięsień dwugłowy uda. Co ciekawe, badania zostały przeprowadzone dzięki uprzejmości sztabu szkoleniowego ekstraklasowej Arki Gdynia. Nasi piłkarze nie wracali bowiem ze Stargardu do Jastrzębia, a wprost z Pomorza Zachodniego udali się do Elbląga, gdzie zagrają w sobotę.

Piękny gest piłkarzy i kibiców GieKSy
Przy okazji spotkania na szczycie II ligi z Łódzkim KS kibice GKS Jastrzębie zorganizowali zbiórkę funduszy na leczenie Dawida Miernika. Fani GieKSy zebrali 13,7 tys. zł, co, jak poinformowali na profilu Facebook'owym "Od kibiców dla kibiców", stanowi 1/4 całej potrzebnej kwoty. I teraz najciekawsze - 6 tys. zł z tej sumy to... premia za zwycięstwo z łodzianami dla piłkarzy GKS Jastrzębie, którą podopieczni Jarosława Skrobacza wspaniałomyślnie przeznaczyli na ten cel!

Pozostała część wspomnianej kwoty to efekt zbiórki wśród kibiców na Stadionie Miejskim (prawie 3,5 tys. zł), dochód ze sprzedaży gadżetów klubowych (ponad 1,7 tys. zł) oraz wsparcie od fanów zaprzyjaźnionych ekip Stali Stalowa Wola, Sigmy Ołomuniec i Piasta Gliwice (2,5 tys. zł). - Dziękujemy jeszcze raz każdemu, kto dorzucił się do zbiórki oraz piłkarzom za piękny gest oraz zwycięstwo - napisali kibice na Facebooku.

Błękitni Stargard - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0)

Piłkarze Błękitnych Stargard przerwali w środowe popołudnie imponującą passę zwycięstw GieKSy, która trwała od niemal pół roku. Walczący o drugoligowy byt przeciwnik pokonał podopiecznych Jarosława Skrobacza 1:0 po złotym golu Michała Magnuskiego z 59. minuty. Bez wątpienia spory wpływ na przegraną na Pomorzu miał fakt, iż przez godzinę jastrzębianie musieli radzić sobie bez kapitana zespołu Kamila Jadacha, który w 31. minucie musiał opuścić murawę z powodu kontuzji.

Porażka w zaległym pojedynku nic rzecz jasna nie zmienia w sytuacji w tabeli II ligi. Punkty straciły także ekipy Radomiaka Radom (porażka na Brynowie) oraz Warta Poznań (przegrana w Rybniku). GieKSa wciąż ma ogromną przewagę nad resztą stawki, a jej prowadzeniu w tabeli nikt nie zagraża. Co więcej Teraz przed naszymi piłkarzami jeszcze trudniejszy test, czyli wyjazdowe starcie z Olimpią Elbląg, która wciąż liczy się w walce o I ligę.

4 kwietnia 2018, Stargard, 17:00
1:0 Michał Magnuski '59

GKS Jastrzębie - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)

Piłkarze GieKSy uczynili kolejny milowy krok w kierunku powrotu na zaplecze ekstraklasy. W wielkopiątkowy wieczór nasz zespół odniósł dziesiąte zwycięstwo z rzędu, pokonując przy Harcerskiej w pojedynku na szczycie II ligi ŁKS Łódź za sprawą złotego gola Kamila Jadacha, który w 16. minucie pewnie wykorzystał jedenastkę. Spotkanie zakończyło się "ulubionym" wynikiem gości, przy czym tym razem rezultat ten przyniósł szczęście i radość przy Harcerskiej. Warto dodać, że mecz oglądało ok. 3,5 tys. kibiców, w tym niemal pół tysiąca fanów Łódzkiego KS.

- W drugiej połowie ten mecz nie był za ładny, ale też proszę nam wybaczyć - determinował to wynik. Prowadziliśmy 1:0 i nie chcieliśmy się odkrywać i zawsze to jest w podświadomości - dotrwać i może uda się skontrować. Tak też było w naszym przypadku. Nie ma co narzekać. We wspaniałych nastrojach spędzimy święta - powiedział na gorąco po meczu trener Jarosław Skrobacz.

Teraz przed naszym zespołem dwa dalekie wyjazdy. W środę jastrzębianie zagrają w Stargardzie, natomiast za tydzień zmierzą się z Olimpią Elbląg. Następnie czeka nas domowy mecz z kolejnym z pretendentów do awansu, Wartą Poznań.

30 marca 2018, Jastrzębie Zdrój, 19:00
1:0 Kamil Jadach '16 (karny)

Luniz dnia marzec 30 2018 22:25:25 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 679 Czytań · Drukuj
GKS Jastrzębie - ŁKS Łódź (zapowiedź)
Co równo rok temu robili piłkarze GieKSy? Cóż, 26 marca wygrali w Turzy Śląskiej 3:1, a 1 kwietnia pokonali przy Harcerskiej Olimpię Kowary 9:0...

(pstryk - minęło dwanaście miesięcy)

... natomiast 30 marca 2018 roku zagrają w meczu na szczycie II ligi z ŁKS-em Łódź. Przy jupiterach i kilkutysięcznej publiczności.

Turza Śląska i Kowary. ŁKS Łódź. Kibicu, wskaż różnicę.

W Wielki Piątek o 19:00 czeka nas prawdziwe piłkarskie święto. Na Stadionie Miejskim zagrają dwa zespoły, które według wszelkich znaków na niebie i ziemi jesienią będą mierzyć się na zapleczu ekstraklasy, a które jako beniaminki powinny były skromnie zapukać do bram szczebla centralnego i zapytać o niski wymiar kary. Tymczasem piłkarze z ul. Harcerskiej i al. Unii nie zamierzali nikogo pytać o zdanie, tylko "z kopa" wywalili drzwi do II ligi i, jak mawiał świętej pamięci klasyk, przystąpili do "golenia frajerów".