Informacja w sprawie wyjazdu do Bielska

W rozwinięciu informacja kibiców w sprawie jutrzejszego wyjazdu do Bielska-Białej.

irish dnia maj 12 2017 18:53:56 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 887 Czytań · Drukuj
Zerwane więzadło Krzysztofa Sucheckiego
W zakończonym bezbramkowym remisem meczu z Górnikiem Wałbrzych GieKSa straciła nie tylko dwa punkty, ale też aż trzech kontuzjowanych zawodników. Już w 12. minucie z murawy zszedł Farid Ali, tuż przed przerwą - Krzysztof Suchecki, a w końcówce - Dominik Kulawiak. O ile urazy "Fary" i "Kuli" to jedynie bolesne stłuczenia, o tyle Suchecki w rundzie wiosennej już nie zagra.

Przypomnijmy, że sędzia Mateusz Gałuszka z Jeleniej Góry był nad wyraz pobłażliwy dla gości, którzy kosili naszych piłkarzy równo z trawą. Dość powiedzieć, że po żadnym z tych trzech starć, które zakończyły się zmianami w naszej drużynie, arbiter nie ukarał rywali nawet żółtymi kartkami. Tak czy inaczej - pozyskanego w przerwie zimowej Sucheckiego w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Obrońca GieKSy ma zerwane więzadło przednie krzyżowe w lewym kolanie oraz złamanie wyniosłości międzyguzkowej. Oznacza to, że w sobotę w Bielsku-Białej trener Jarosław Skrobacz będzie miał spory ból głowy z zestawieniem linii defensywnej. Obok Sucheckiego na pewno nie zobaczymy bowiem ukaranego czerwoną kartką Piotra Pacholskiego.

Luniz dnia maj 12 2017 15:55:36 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 38 Czytań · Drukuj
Rekord Bielsko-Biała - GKS Jastrzębie (zapowiedź)

Przed piłkarzami GieKSy niezwykle istotny mecz - w sobotę o 13:00 podopieczni Jarosława Skrobacza zagrają w Cygańskim Lesie z Rekordem Bielsko-Biała. To wymagający rywal, z którym jastrzębianie od kilku sezonów toczą ciężkie ligowe boje. Wbrew obawom, po ostatnich wynikach kibice bynajmniej nie odwrócili się od drużyny. Wręcz przeciwnie - z uwagi na to, że "idzie nam jak po grudzie", a Kamil Jadach i spółka tym bardziej potrzebują wsparcia z trybun, fani w sporej liczbie wyruszają do Bielska-Białej pociągiem!

GKS Jastrzębie - Górnik Wałbrzych 0:0

- Bardzo chcemy awansować i zakończyć ten sezon na pierwszym miejscu. No cóż, idzie nam jak po grudzie. Nie potrafimy wejść na serię zwycięstw - ocenił tuż po końcowym gwizdku sędziego trener GieKSy Jarosław Skrobacz. Nasi piłkarze po raz kolejny nie zdołali przy Harcerskiej pokonać rywala, bezbramkowo remisując z Górnikiem Wałbrzych.

Strata dwóch punktów to jednak nie koniec złych wieści. Goście kosili naszych zawodników równo z trawą, w efekcie czego już w 12. minucie murawę opuścił kontuzjowany Farid Ali, a tuż przed przerwą jego śladem poszedł Krzysztof Suchecki. Jakby tego było mało, w 84. minucie dołączył do nich Dominik Kulawiak, a chwilę później czerwoną kartkę za "akcję ratunkową" zobaczył Piotr Pacholski. - Na pewno kontuzje Farida i Sucheckiego są groźne. Co do urazu Kulawiaka nie mam jeszcze wiedzy - poinformował Skrobacz.

6 maja 2017, Jastrzębie Zdrój, 17:00

Falubaz Zielona Góra - GKS Jastrzębie 0:0

Jeden punkt dopisali dziś do swojego dorobku piłkarze GKS Jastrzębie. W meczu 25 kolejki jastrzębianie bezbramkowo zremisowali w Zielonej Górze z tamtejszym Falubazem. Wynik ten, wobec jednoczesnej wygranej Ruchu Zdzieszowice z rezerwami Miedzi Legnica spowodował zmniejszenie naszej przewagi do czterech punktów. Walka o awans potrwa zapewne do końca sezonu, choć jeszcze przed tygodniem wydawało się, że awans świętować będziemy w maju. Teraz przed nami jeden z ciekawszych meczy pod względem kibicowskim. W najbliższą sobotę, 6 maja, na Harcerską zawita ekipa Górnika Wałbrzych. Zapraszamy. Pierwszy gwizdek o 17:00.

3 maja 2017, Zielona Góra, 17:30

Falubaz Zielona Góra - GKS Jastrzębie (zapowiedź)
W środowe późne popołudnie, gdy większość Polaków będzie klęła na czym świat stoi z powodu konieczności powrotu do roboty po nieudanej majówce, piłkarze GieKSy zagrają na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra. Podopieczni Jarosława Skrobacza potrzebują meczu, w którym wreszcie odblokują w sobie ten mechanizm, który pozwolił im stać się jesienną rewelacją Pucharu Polski. Czy dojdzie do tego w jednej z dwóch stolic województwa lubuskiego? Oby.

Nie oszczędzacie tej drużyny. Kochacie ją, kiedy wygrywa. Co paradoksalne, w przypadku zwycięstwa pies z kulawą nogą nie skomentuje relacji ze spotkania chwaląc, jak świetnie rozdawał piłki Jadach, jak znakomicie bronił Drazik (lub Świerczek), jak wybitnie kiwał Ali, jak szybko biegał po skrzydle Szczęch, jak skutecznie przedpole czyścił Szymura i jak genialna jest jedna i ta sama kiwka Weisa, na którą nabiera się pół ligi. Ale gdy GieKSie nie daj Boże powinie się noga, to zaczyna się jazda bez trzymanki, choć nasi piłkarze wciąż przecież prowadzą w tabeli III ligi z bezpieczną przewagą nad wiceliderem. Dobra, coś się w tej maszynie zacięło. Ale to jeszcze nie powód, żeby odsądzać wszystkich od czci i wiary.

GKS Jastrzębie - Górnik Wałbrzych (zapowiedź)

W najbliższą sobotę o 17:00 nasi piłkarze zagrają przy Harcerskiej z niżej notowanym Górnikiem Wałbrzych. Podopieczni Jarosława Skrobacza staną w ten sposób przed szansą na odczarowanie Harcerskiej, gdzie w rundzie wiosennej wygrali tylko raz, gromiąc 9:0 Olimpię Kowary.

Kibice GieKSy przygotowali specjalną zapowiedź tego pojedynku, którą możecie zobaczyć powyżej. Nie jest wielką tajemnicą, że Górnik Wałbrzych to jedna z nielicznych ekip, która może pochwalić się liczną grupą zagorzałych fanów (ma ich przyjechać około dwustu), stąd 6 maja na Stadionie Miejskim można spodziewać się ekstraklasowej atmosfery. W związku z opinią służb spotkanie zostało zakwalifikowane jako "impreza masowa podwyższonego ryzyka", co dla naszego klubu wiąże się niestety z wyższymi kosztami organizacji meczu, a dla kibiców - z dodatkowymi kłopotami przy kasach związanych z ELEKTRONICZNĄ IDENTYFIKACJĄ KIBICÓW.

Kibiców, których z różnych powodów zabraknie w sobotę przy Harcerskiej, tradycyjnie zapraszamy na www.mecznazywo.jasnet.pl.