Gości Online: 1

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,573
Najnowszy Użytkownik: ~Lameta
Ślęza Wrocław - GKS Jastrzębie 1:1 (0:0)

Piłkarze GieKSy dołożyli kolejny punkt do swojego dorobku. W niedzielne wczesne popołudnie liderujący w III lidze podopieczni Jarosława Skrobacza zremisowali w Oławie ze Ślęzą Wrocław 1:1 i tym samym utrzymali pięciopunktową przewagę nad drugim w tabeli Ruchem Zdzieszowice.

O pierwszej połowie można powiedzieć jedynie tyle, że się odbyła. Mimo przewagi jastrzębianie nie potrafili sforsować zasieków obronnych gospodarzy. Dopiero po przerwie kibice mogli liczyć na większe emocje. W 54. minucie Ślęza objęła prowadzenie, gdy centrę z rzutu rożnego wykorzystał Adrian Niewiadomski. Zdenerwowany niemocą GieKSy Jarosław Skrobacz dokonał dwóch zmian, wprowadzając na boisko Adriana Kopacza i Tomasz Musioła. Na efekty trzeba było czekać zaledwie trzy minuty, gdy stan rywalizacji wyrównał strzałem głową Daniel Szczepan.

6 listopada 2016, Oława, 13:00
1:0 Adrian Niewiadomski '54
1:1 Daniel Szczepan '62

Luniz dnia listopad 06 2016 15:18:25 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 362 Czytań · Drukuj
GKS Jastrzębie - Stal Brzeg 3:0 (1:0)

Piłkarze GKS Jastrzębie w efektowny sposób obronili pozycję lidera trzeciej grupy III ligi. W sobotnie popołudnie podopieczni Jarosława Skrobacza pewnie, bo aż 3:0, pokonali przy Harcerskiej mającego spore ambicje beniaminka z Brzegu. Co istotne, był to najniższy wymiar kary dla gości.

Jeśli ktoś spodziewał się wielkiego widowiska na szczycie tabeli, to musiał się srodze zawieźć. Jastrzębianie dominowali od początku do końca. Znacznie więcej kłopotów naszemu zespołowi sprawiły ekipy Lechii Dzierżoniów czy Falubazu Zielona Góra. Inna sprawa, że spotkanie rozpoczęło się dla GieKSy najlepiej, jak tylko mogło. Już w 6. minucie wynik otworzył Daniel Szczepan, który pięknie zawinął z jedenastu metrów blisko słupka bramki Armina Stitou.

Dzięki wygranej GieKSa odskoczyła Stali na pięć punktów. Wiele jednak wskazuje na to, że na pozycję wicelidera może wskoczyć Ruch Zdzieszowice, który jest w formie i jutro gra na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław. Ponadto siedem oczek do jastrzębian traci BKS Stal Bielsko-Biała, który wybudził się już z letargu i rozjechał w sobotnie popołudnie wspomnianą Ślęzę aż 6:0. Do końca rundy jesiennej pozostały trzy kolejki.

29 października 2016, Jastrzębie Zdrój, 14:00
1:0 Daniel Szczepan '6
2:0 Adrian Kopacz '51
3:0 Kamil Jadach '65

Luniz dnia październik 29 2016 17:19:02 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 435 Czytań · Drukuj
GKS Jastrzębie - Stal Brzeg (zapowiedź)
Nie minęły jeszcze pucharowe emocje, a przed piłkarzami GieKSy kolejny trudny egzamin. W sobotę o 14:00 podopieczni Jarosława Skrobacza podejmą przy Harcerskiej ekipę Stali Brzeg. Sensacyjny beniaminek z marszu włączył się do walki o ligowe podium, niespełna trzy tygodnie temu detronizując nasz zespół na kilka dni. Jastrzębianie odzyskali wprawdzie prymat i utrzymali go mimo porażki w Zabrzu, ale nie zmienia to faktu, że pojedynek ze Stalą jest jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń w tym roku na Stadionie Miejskim.

GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski piłkarze GKS Jastrzębie przegrali przy Harcerskiej z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki 1:2. Nasz zespół zagrał bez sześciu podstawowych zawodników, a i tak zdołał nawiązać walkę z ekipą z zaplecza ekstraklasy. Rewanż w Suwałkach rozegrany zostanie za miesiąc. Biorąc pod uwagę przebieg dzisiejszego pojedynku oraz fakt, że w drugim spotkaniu trener Jarosław Skrobacz będzie miał do dyspozycji znacznie szerszą kadrę, można stwierdzić jedno - jeszcze nie wszystko stracone!

- Dziękuję moim piłkarzom za walkę i determinację. Wygraliśmy tę pierwszą połowę. Ale postawy sędziego związanej z wiadomą sytuacją nie będę komentował. Najważniejsze jest zwycięstwo - podsumował Dominik Nowak. - Gratuluję gościom, osiągnęli swój cel. My rzeczywiście przegraliśmy tę pierwszą połowę. Ale musimy pamiętać, że graliśmy bez pięciu podstawowych zawodników - mówił z kolei Jarosław Skrobacz.

Teraz przed GieKSą kolejny arcyważny mecz, tym razem na trzecioligowym froncie. W sobotę przy Harcerskiej zamelduje się Stal Brzeg. Początek o 14:00.

25 października 2016, Jastrzębie Zdrój, 14:00
0:1 Kamil Zapolnik '12
1:1 Wojciech Caniboł '45 (karny)
1:2 Kamil Adamek '76

GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki (zapowiedź)
Niespełna rok temu piłkarze GKS Jastrzębie męczyli się w mroźnym półfinale podokręgowego Pucharu Polski z Granicą Ruptawa, wygrywając 1:0 po dogrywce za sprawą trafienia Kamila Gorzały z rzutu karnego. Gdyby ktoś wtedy powiedział, że za jedenaście miesięcy przy Harcerskiej będziemy walczyć o PÓŁFINAŁ PUCHARU POLSKI, to zostałby niechybnie zabity. Śmiechem.

Tymczasem fakty są takie, że we wtorek o 14:00 podopieczni Jarosława Skrobacza rozegrają pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki. Po raz drugi w dziejach jastrzębskiego futbolu jastrzębianie zaszli tak daleko. Czterdzieści lat temu ich wielcy poprzednicy z Ryszardem Dudą zagrali ze Stalą Rzeszów, pokonując ją przy Kasztanowej i awansują do "czwórki". Kibice GieKSy na pewno wierzą w powtórkę sprzed czterech dekad. Nie łudźmy się jednak - będzie o to szalenie ciężko.

Górnik Zabrze - GKS Jastrzębie 1:0 (1:0)

W otoczeniu zbudowanych z czerwonej cegły familoków obiektu MOSiR-u Sparty Zabrze zakończyła się wspaniała seria piłkarzy GieKSy, którzy w kolejnych dwudziestu sześciu spotkaniach nie zaznali goryczy porażki. W 13. kolejce III ligi podopieczni Jarosława Skrobacza przegrali na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze 0:1. To pierwsza porażka naszych piłkarzy od początku maja.

Jedynego gola zdobył w 26. minucie Andrzej Trubeha, który wykorzystał błąd naszego zespołu i ten jeden jedyny raz pokonał Grzegorza Drazika. Jastrzębianie mogli wyrównać, ale na początku drugiej odsłony sytuację sam na sam zmarnował Tomasz Musioł, a dobitka Adriana Kopacza do pustaka okazała się niecelna. Na dodatek od 63. minuty GieKSa grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Piotra Pacholskiego. Grający z przewagą jednego zawodnika gospodarze mogli jeszcze co najmniej dwukrotnie podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie skończyło się na ich jednobramkowym zwycięstwie. Mimo porażki lider pozostaje przy Harcerskiej, a to za sprawą remisu Stali Brzeg ze Ślęzą Wrocław. Niemniej - Stal oraz trzeci w tabeli Ruch Zdzieszowice tracą do naszego zespołu tylko dwa punkty.

22 października 2016, Zabrze, 14:00
Górnik II Zabrze - GKS Jastrzębie 1:0 (1:0)
1:0 Andrzej Trubeha '26

Górnik II Zabrze - GKS Jastrzębie (zapowiedź)
W najbliższą sobotę piłkarze GieKSy zagrają z rezerwami Górnika Zabrze. O tym, że jest to rywal nieprzewidywalny, przekonali się w ciągu ostatniego miesiąca zawodnicy Pniówka Pawłowice (1:4 u siebie), Ślęzy Wrocław (1:2 w Zabrzu) i Stali Brzeg, która dwa tygodnie temu rzutem na taśmę zdobyła na wyjeździe komplet punktów, strzelając decydującego o wygranej gola na 4:3 w 87. minucie. Początek meczu w Zabrzu o 14:00.

Co istotne, trener gospodarzy będzie mógł liczyć na posiłki z pierwszoligowego zespołu Górnika. Ekipa z zaplecza ekstraklasy gra bowiem dopiero w niedzielę, przy czym będą to arcyważne dla obu drużyn derby z Katowicami przy Bukowej. Warto dodać, że w sobotę kibice GieKSy będą czekać na wieści nie tylko z Zabrza, ale i z Brzegu, gdzie miejscowa Stal o tej samej porze rozpocznie mecz ze Ślęzą Wrocław, która jest w stanie sprawić niespodziankę i urwać punkty rewelacyjnemu beniaminkowi.