Zarejestrowanych Użytkowników: 1,576
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~SebaNowaRuda
GKS Jastrzębie - Ślęza Wrocław 4:0 (2:0)

W środowe późne popołudnie piłkarze GieKSy udowodnili swoim kibicom, że sobotnia porażka w Brzegu była tylko wypadkiem przy pracy. Podopieczni Jarosława Skrobacza pewnie i efektownie pokonali Ślęzę Wrocław 4:0, a dorobkiem strzeleckim podzielili się Daniel Szczepan (dwukrotnie), Kamil Szymura i Tomasz Musioł.

Szczególnej urody było trafienie pierwszego z tej trójki - popularny "Szczepek" otworzył bowiem wynik spotkania strzałem przewrotką! Nie był to wprawdzie gol tej klasy, co bramka Mario Mandżukicia z finału Ligi Mistrzów, ale i tak należy go zaliczyć do rangi "stadionów świata". Szybko strzelona bramka ustawiła mecz. Co ważne, Ślęza nie murowała jedenastki i wyprowadzała ataki, ale powracający między jastrzębskie słupki Grzegorz Drazik pozostał tego dnia niepokonany. Niemniej, jedną stratę gospodarze ponieśli, gdyż w 77. minucie po wybiciu piłki na rzut rożny kontuzji doznał Kacper Kawula i został zmieniony przez Piotra Pacholskiego. Na ile jest to poważny uraz, jeszcze nie wiemy.

- Lidera mamy, za (***absolutnie żadną cenę***) go nie oddamy - śpiewali po meczu wspólnie piłkarze i kibice GieKSy, uszczęśliwieni efektownym pogromem sprawionym trudnemu rywalowi.

7 czerwca 2017, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
1:0 Daniel Szczepan '4
2:0 Kamil Szymura '17
3:0 Daniel Szczepan '63
4:0 Tomasz Musioł '65

Luniz dnia czerwiec 07 2017 21:04:40 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 883 Czytań · Drukuj
GKS Jastrzębie - Ślęza Wrocław (zapowiedź)
Dawno już nie mieliśmy do czynienia z sytuacją, że trzy kolejne domowe spotkania piłkarze GieKSy rozgrywają w środy. Przed tygodniem podopieczni Jarosława Skrobacza podejmowali Górnika II Zabrze, 7 czerwca zagrają ze Ślęzą Wrocław (początek o 18:00), a 14 czerwca - z BKS Stal Bielsko-Biała (również o 18:00). Na trzy kolejki przed końcem sezonu jastrzębianie mają punkt przewagi nad Ruchem Zdzieszowice.

Przypomnijmy, że spotkanie ze Ślęzą zaplanowane było na sobotę, 10 czerwca (podobnie jak cała 32. kolejka), ale z uwagi na Dni Jastrzębia Zdroju zostało przeniesione na wcześniejszy termin. Plusem takiego rozwiązania jest to, że nasi kibice futbolu będą mogli kilka godzin wcześniej zacząć żyć eliminacyjnym spotkaniem Polski z Rumunią. Z drugiej jednak strony - jeśli GieKSa potknie się na Ślęzy, wówczas fanom z Harcerskiej pozostanie nerwowe wpatrywanie się w wynik sobotniego pojedynku w Bielsku-Białej (start o 16:00), gdzie miejscowy BKS Stal podejmie Zdzieszowice.

Stal Brzeg - GKS Jastrzębie 4:3 (3:1)

Mimo niesamowitej pogoni w drugiej połowie piłkarze GieKSy powrócą bez punktów z Brzegu. W sobotnie popołudnie miejscowa Stal pokonała podopiecznych Jarosława Skrobacza 4:3, przerywając tym samym passę zwycięstw naszego zespołu. Z tego wyniku najbardziej ucieszyli się zapewne zawodnicy Ruchu Zdzieszowice, którzy pokonali u siebie 2:0 Śląsk II Wrocław i tracą do lidera zaledwie jeden punkt.

Strzelaninę rozpoczął już w 15. minucie Łukasz Żegleń, ale GieKSa zdołała odpowiedzieć na gola gospodarzy świetnym trafieniem Kamila Szymury bezpośrednio z rzutu wolnego. Niestety, końcówka pierwszej połowy należała do Stali, która wyszła na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Krzysztofa Gancarczyka i Dawida Lipińskiego. Po przerwie jastrzębianie ruszyli do odrabiania strat, co okazało się wodą na młyn dla przygotowanych na grę z kontry gospodarzy - w efekcie w 58. minucie Jakub Świerczek wyciągał piłkę z siatki po raz czwarty. Nie mając już nic do stracenia GieKSa postawiła wszystko na jedną kartę (m.in. okazję sam na sam miał Kamil Jadach), ale szaloną pogonią zdołała jedynie zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą goli wprowadzonych z ławki rezerwowych Damiana Zajączkowskiego i Macieja Gaszki.

4:3 Maciej Gaszka '90

GKS Jastrzębie - Górnik II Zabrze 2:1 (0:0)

Jest trzecie zwycięstwo z rzędu! Jest potknięcie Ruchu Zdzieszowice! Jest wreszcie to, do czego przyzwyczaili nas piłkarze GieKSy w tym sezonie - walka do końca! W środowe późne popołudnie podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali przy Harcerskiej rezerwy Górnika Zabrze 2:1 i na cztery kolejki przed końcem sezonu mają cztery punkty przewagi nad wiceliderem. "II liga, II liga Jastrzębie" - kibice nie mają już wątpliwości, że za trzy tygodnie stanie się to faktem. Ale do awansu jeszcze daleka droga...

Zatem jeszcze raz głośno i wyraźnie - OGŁASZAMY KONIEC KRYZYSU! Być może to nie jest jeszcze ten mechanizm, jak w meczu z Górnikiem Łęczna, ale to JUŻ jest ten zespół, który potrafi wyrwać rywalowi zwycięstwo z gardła. W najbliższą sobotę o 15:00 jastrzębianie zagrają w Brzegu z miejscową Stalą. Dwie godziny później Ruch podejmie u siebie Śląsk II Wrocław.

31 maja 2017, Jastrzębie Zdrój, 18:00
0:1 Dominik Konieczny '59
1:1 Damian Zajączkowski '73
2:1 Dominik Szczęch '82

Luniz dnia maj 31 2017 20:58:02 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 707 Czytań · Drukuj
GKS Jastrzębie - Górnik II Zabrze (zapowiedź)
Po pewnych zwycięstwach ze Skrą Częstochowa i Pniówkiem Pawłowice wszelkie znaki na niebie i ziemi dają powody do nadziei, że paskudny kwietniowo-majowy impas GieKSy wreszcie się skończył. Jednak do finiszu trzecioligowego sezonu pozostaje jeszcze pięć kolejek, w których może zdarzyć się wszystko. Wiele wskazuje na to, że decydujące okażą się najbliższe dni - między 31 maja a 7 czerwca podopieczni Jarosława Skrobacza rozegrają bowiem aż trzy mecze.

Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższą środę o 18:00. Rywalem GieKSy będą rezerwy zabrzańskiego Górnika, z którymi od roku gra się naszej drużynie wybitnie ciężko. W kwietniu 2016 roku po dziwnym meczu ("milion" niewykorzystanych sytuacji i jedna kontra gości) przegraliśmy przy Harcerskiej 0:1, a w październiku to właśnie zabrzanie przerwali serię 26 meczów bez porażki, która trwała od momentu przejęcia zespołu przez Skrobacza.

Pniówek Pawłowice - GKS Jastrzębie 0:2 (0:1)

Tak znakomicie dysponowaną drużynę GieKSy chcielibyśmy oglądać zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach. Po bardzo dobrym spotkaniu podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali w słoneczne sobotnie popołudnie Pniówek Pawłowice i tym samym utrzymali pozycję lidera III ligi. "GieKSa walcząca do końca!" - ten okrzyk niemal rozerwał szatnię naszego zespołu po meczu.

Mecz w Pawłowicach był pierwszym z czterech spotkań w systemie środa - sobota, jakie czekają nas na przełomie maja i czerwca. W środę GieKSa podejmie Górnik II Zabrze.

27 maja 2017, Pawłowice, 17:00
0:1 Wojciech Caniboł '25 (karny)
0:2 Daniel Szczepan '64

Pniówek Pawłowice - GKS Jastrzębie (zapowiedź)
W najbliższą sobotę o 17:00 piłkarze GieKSy zagrają na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice. Rzecz jasna trudno mówić tu o wielkiej podróży, skoro na stadion w Pawłowicach można dojechać naszą komunikacją miejską, ale faktem jest, że kibice z Harcerskiej nie odpuszczą sobie możliwości wsparcia piłkarzy w decydującym momencie walki o II ligę. Dlatego po raz kolejny ogłosili "Inwazję" i ponownie będą dopingować zespół zza jednej z bramek.

Piłkarze Pniówka Pawłowice od kilku tygodni mogą myśleć już o wakacjach, bo ani awans, ani spadek im nie grozi. Mimo to podopiecznym Jana Wosia już powinno należeć się od naszych zawodników duże piwo za pokonanie u siebie Ruchu Zdzieszowice - między innymi za sprawą tego spotkania zespół z Opolszczyzny wciąż jest wiceliderem.