Gości Online: 6

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - Stal Mielec 1:2 (0:1)

Niby to kolejna domowa porażka, ale jakże inna od czterech poprzednich. We wtorkowy wieczór piłkarze GKS Jastrzębie przegrali na Stadionie Miejskim z walczącą "bezpośrednio" o ekstraklasę Stalą Mielec 1:2 (0:1), tracąc oba gole w bardzo pechowych okolicznościach. Podopieczni Jarosława Skrobacza rozegrali naprawdę niezłe zawody i nie zasłużyli na porażkę. Ich postawę docenili kibice, którzy po meczu dziękowali zawodnikom za serce pozostawione na murawie. - My wierzymy, że się uda, nasza wiara czyni cuda. My wierzymy w was piłkarze, zapier (...) ć po baraże - to hasło niosło się po Harcerskiej.

Tym samym ekipa Jarosława Skrobacza "wyrównała" niechlubny rekord podopiecznych Jerzego Wyrobka z 2009 roku, przegrywając piąty domowy mecz z rzędu. Niemniej, mimo tej porażki możemy być optymistami, że najgorsze już za nami. Żałować można jedynie, że tak dobrze grającej GieKSy nie oglądaliśmy w poprzednich domowych starciach.

30 czerwca 2020, Jastrzębie Zdrój, 20:40
0:1 Michał Bojdys '45 (samobójcza)
1:1 Kamil Adamek '58
1:2 Krystian Getinger '91

Luniz dnia lipiec 01 2020 01:01:47 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 76 Czytań · Drukuj
GKS Jastrzębie - Stal Mielec (zapowiedź)
Wtorkowym pojedynkiem ze Stalą Mielec piłkarze GKS Jastrzębie będą starali się przerwać paskudną serię domowych porażek. Nasz zespół niespodziewanie przegrał cztery spotkania pod rząd i tym samym znalazł się o krok od wyrównania niechlubnego "rekordu" ekipy trenera Jerzego Wyrobka z jesieni 2009 roku. Miejmy nadzieję, że w starciu z dwukrotnym mistrzem Polski z lat siedemdziesiątych podopieczni trenera Jarosława Skrobacza rozpoczną marsz po niezbędne punkty. Początek meczu ze Stalą o "ligomistrzowej" godzinie 20:40.

Luniz dnia czerwiec 29 2020 12:15:05 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 21 Czytań · Drukuj
GKS Jastrzębie - Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:3)

Tej porażki nie braliśmy pod uwagę. W piątkowe późne popołudnie piłkarze GieKSy mieli przełamać domowy impas w starciu z przedostatnią w tabeli Chojniczanką Chojnice, a tymczasem w pierwszej połowie byliśmy świadkami... prawdziwego kataklizmu i nie chodzi tu wyłącznie o gradobicie, które przerwało zawody na pół godziny. - Trenerze, co z tą drużyną?! - pytali naszego szkoleniowca zdezorientowani kibice. - Za pierwszą połowę wypada chyba po prostu powiedzieć "przepraszam" - przyznał po spotkaniu trener Jarosław Skrobacz.

Po meczu drużyna wraz z trenerem podeszła do trybun, na których czekali zdenerwowani kibice. Treść rozmowy między fanami a szkoleniowcem oraz Kamilem Jadachem to już sprawa samych dyskutujących. W każdym razie hasło "Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham cię..." niosło się potem i tym razem po stadionie.

W najbliższy wtorek o godz. 20:40 GieKSa spróbuje przerwać wreszcie ten paskudny impas i nie wyrównać niechlubnego rekordu ekipy Jerzego Wyrobka z 2009 roku (pięć domowych porażek z rzędu). Łatwo jednak nie będzie, bo na Harcerskiej zamelduje się mielecka Stal.

26 czerwca 2020, Jastrzębie Zdrój, 17:40
0:1 Janusz Surdykowski '15
0:2 Janusz Surdykowski '26
0:3 Mateusz Kuzimski '31
1:3 Marek Mróz '78 (karny)

GKS Jastrzębie - Chojniczanka Chojnice (zapowiedź)
W piątkowe późne popołudnie (godz. 17:40) piłkarze GKS Jastrzębie podejmą przy Harcerskiej Chojniczankę Chojnice. Nie trzeba dodawać, że po trzech domowych porażkach z rzędu podopieczni Jarosława Skrobacza znaleźli się pod... ścianą oczekiwań kibiców, którzy liczą na przerwanie impasu w pojedynku z przedostatnią drużyną w pierwszoligowej tabeli. Niestety, w piątkowym starciu jastrzębianie wystąpią bez lidera defensywy i kapitana Kamila Szymury, który będzie pauzował za żółte kartki.

Przypominamy, że przy Harcerskiej wciąż obowiązują obostrzenia, w związku z czym warto zapoznać się z istotnymi informacjami natury organizacyjnej. Natomiast my po krótkiej przerwie zapraszamy na nieobiektywną relację live ze Stadionu Miejskiego. Tradycyjnie będziemy obecni na www.mecznazywo.jasnet.pl.

GieKSa z licencją na ekstraklasę!
Jeśli piłkarze GKS Jastrzębie wywalczą awans do ekstraklasy, to... zagrają w niej! Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła przyznać klubowi z Harcerskiej "ewentualną" licencję na występy w elicie. Jedynym problemem we wcześniejszym postępowaniu był brak podgrzewanej murawy na Stadionie Miejskim, która - jak wiadomo - w najbliższym sprzyjającym terminie zostanie zainstalowana na obiekcie.

Ponieważ na tę renowację inwestor będzie potrzebował około sześciu tygodni (przy sprzyjającej pogodzie), w przypadku awansu GieKSy do ekstraklasy nasz zespół pierwsze spotkania w roli gospodarza rozegra na stadionie w Gliwicach. Dodajmy, że ta decyzja PZPN jest ostateczna.

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:2)

To nie był udany powrót do "ograniczonej normalności". W sobotni wieczór piłkarze GieKSy po raz pierwszy od marca mieli okazję wystąpić przed swoimi kibicami przy Harcerskiej, ale ten egzamin wypadł dość blado. Niewielkim usprawiedliwieniem porażki podopiecznych Jarosława Skrobacza była deszczowa pogoda (śliska piłka okazała się nie być sprzymierzeńcem Mariusza Pawełka) oraz postawa sędziego spotkania, który rozdawał kontrowersyjne kartki.

W efekcie trzy punkty pojechały do Sosnowca, a GieKSa poniosła trzecią domową porażkę z rzędu, czego świadkami nie byliśmy już dość dawno. Jedynym plusem jest fakt, że podopieczni Jarosława Skrobacza w przypadku równej liczby punktów z Zagłębiem wciąż będą mieli korzystny bilans bezpośrednich spotkań (1:3 - dom, 4:2 - wyjazd).

Za tydzień nasi piłkarze podejmą przy Harcerskiej Chojniczankę Chojnice i w tym spotkaniu bezwzględnie liczymy nie tylko na trzy punkty i przełamanie domowego impasu, ale także na efektowny rewanż za wyjazdową porażkę w rundzie jesiennej.

20 czerwca 2020, Jastrzębie Zdrój, 17:40
0:1 Filip Karbowy '3
0:2 Szymon Pawłowski '44
1:2 Kamil Adamek '47
1:3 Fabian Piasecki '49

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec (zapowiedź)
A zatem to już pewne! Po ponad trzech miesiącach kibice wracają na Harcerską. Zgodę na organizację imprezy masowej na Stadionie Miejskim wydały władze wojewódzkie, wodzisławskiego sanepidu, policji, straży pożarnej, pogotowia i Miasta Jastrzębie-Zdrój (a zatem gramy "w oparciu o sześć instytucji"). Tym samym pojedynek GieKSy z Zagłębiem Sosnowiec odbędzie się przy udziale 1387 kibiców. Początek w sobotę o godz. 17:40.

W innych okolicznościach takie spotkanie przyciągałoby uwagę fanów obu ekip niczym magnes. Dość przypomnieć, co działo się ponad dwadzieścia lat temu przy Harcerskiej, gdy w nieco szalonych latach dziewięćdziesiątych na stadionie bywało za dużo "kamyczków"... Teraz jednak na Miejskim nie mają prawa pojawić się fani Zagłębia, a co za tym idzie - widowisko straci walor kapitalnego dopingu z obu stron. Druga strona medalu jest jednak taka, że w obecnej sytuacji i po tych wszystkich mniej lub bardziej dziwnych perturbacjach możliwość organizacji meczu z udziałem kibiców sama w sobie jest sukcesem.