Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Start Pietrowice Wielkie 2:0 (1:0)
Start Pietrowice Wielkie
Trzecie wiosenne zwycięstwo zapisali dzisiaj na swoim koncie piłkarze GKS Jastrzębie. W spotkaniu 18. kolejki ligi okręgowej w pokonanym polu zostawili szóstą drużynę w tabeli - Start Pietrowice Wielkie, zwyciężając 2:0. Bramki dla GieKSy zdobyli Bartłomiej Setlak oraz Arkadiusz Taraszkiewicz.

Sobotnie spotkanie nie było wielkim piłkarskim widowiskiem. Jastrzębianie po raz kolejny pewnie wygrali, choć rozmiary zwycięstwa nie były adekwatne do przewagi, jaką w tym meczu mieli nad rywalami. Warto jednak dodać, że również goście stworzyli sobie kilka sytuacji podbramkowych. Już w 8. minucie kąśliwym strzałem przy prawym słupku popisał się Krzysztof Knesz, ale piłka minimalnie minęła bramkę Startu. Cztery minuty później z lewego skrzydła do Błażeja Pawliczka dośrodkował Kamil Jadach. Pawliczek uderzył z pierwszej piłki, ale bramkarz gości tylko sobie znanym sposobem wybronił ten strzał. W 20. minucie z rzutu rożnego piłkę w pole karne zacentrował Marcin Bednarek. Futbolówka ponownie padła łupem Pawliczka, który niecelnie uderzał głową. Pięć minut później groźnie z daleka strzelał Kamil Gorzała, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką bramki rywali. W 28. minucie było 1:0. Piłkę w polu karnym po błędzie obrony Startu przejął aktywny Pawliczek, po czym podał ją Bartłomiejowi Setlakowi. Młody napastnik przedryblował kilku rywali i strzelił nie do obrony. Prowadzenie uspokoiło gospodarzy, a tempo prowadzenia gry wyraźnie spadło. W 33. minucie meczu pierwszą sytuację stworzyli sobie pietrowiczanie, gdy groźnie uderzał najskuteczniejszy piłkarz gości, Łukasz Bawoł. Ostatnim akordem pierwszej odsłony była sytuacja w 40. minucie, gdy w sytuacji sam na sam z Andrzejem Skrockim nie popisał się Krzysztof Knesz.

Po przerwie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Piłkarze Gieksy kontrolowali grę, jednak nie miało to przełożenia na wynik. W 54. minucie plasowany strzał ponad bramką oddał Kamil Gorzała. Cztery minuty później ciekawym zagraniem popisał się zawodnik Startu Michał Kozak, ale zmarnował dobrą okazję do wyrównania. Po chwili bezpośrednio z rzutu rożnego Skrockiego próbował pokonać Arkadiusz Taraszkiewicz. W 66. minucie w poprzeczkę z główki... lobem uderzył Krzysztof Knesz. Po chwili z 30 metrów groźnie strzelał Taraszkiewicz, w efekcie czego niepewnie bronił Skrocki. W 76. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony okazję do podwyższenia wyniku mieli Taraszkiewicz i Pawliczek, ale minęli się ze zmierzającą wzdłuż linii bramkowej piłką. Dwie minuty później kolejnym dobrym uderzeniem z dystansu popisał się Kamil Gorzała, a zmierzającą w okienko bramki futbolówkę wybił Skrocki. W 81. minucie jastrzębianie wreszcie znaleźli sposób na obronę i bramkarza gości. Z prawego skrzydła na głowę popularnego „Tarasia”mocno zacentrował Gorzała. Jastrzębski pomocnik nie zmarnował okazji i pewnym strzałem głową pokonał Skrockiego. Rezultat 2:0 najwyraźniej zadowalał zawodników Gieksy, którzy do końca spotkania nie stworzyli już żadnej ciekawej okazji bramkowej.

Warto wspomnieć, iż naszą drużynę, poza sympatykami na trybunach, dopingował również Jakub Kafka. Czeski bramkarz, który bronił barw jastrzębskiej drużyny na zapleczu ekstraklasy, zebrał spore brawa od zgromadzonej publiczności, która kilkakrotnie skandowała jego nazwisko.

9 kwietnia 2011, Jastrzębie Zdrój, 16:00
1:0 Bartłomiej Setlak '28
2:0 Arkadiusz Taraszkiewicz '81

GKS Jastrzębie: 33. Szymon Prostacki - 3. Tomasz Kocerba, 18. Kamil Michalczyk, 4. Tomasz Ciemięga - 8. Kamil Jadach (87. 9. Szymon Kiełkowski), 7. Kamil Gorzała, 6. Błażej Pawliczek (82. 2. Tomasz Lorenc), 17. Arkadiusz Taraszkiewicz (89. 11. Kacper Walor), 26. Marcin Bednarek - 10. Krzysztof Knesz, 16. Bartłomiej Setlak. Trener - Andrzej Myśliwiec.

Start Pietrowice Wielkie: 1. Andrzej Skrocki - 4. Marcin Smętek, 7. Rafał Watras, 11. Sebastian Kowalczyk, 5. Dawid Gołdyn - 13. Grzegorz Taradejna, 14. Mateusz Tworek, 9. Leszek Nieckarz, 17. Michał Kozak (87. 17. Sebastian Marcinek), 10. Andrzj Machulak - 2. Łukasz Bawoł. Trener - Marcin Smętek.

irish dnia kwietnia 09 2011 18:54:49 7 Komentarzy · 8004 Czytań · Drukuj