Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
Silesia Lubomia - GKS Jastrzębie 0:5 (0:2)
Silesia Lubomia
Bezapelacyjnym zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Myśliwca zakończył się mecz na szczycie ligi okręgowej. W sobotnie popołudnie GKS Jastrzębie grający po raz drugi wiosną w roli gości rozgromił wicelidera tabeli - Silesię Lubomia 5:0. Po dwie bramki dla GieKSy zdobyli Kamil Gorzała i Arkadiusz Taraszkiewicz. Piątego gola dorzucił wprowadzony po przerwie w miejsce Witolda Wawrzyczka - Błażej Pawliczek.

Mecz na szczycie trzeciej grupy ligi okręgowej mocnym akcentem rozpoczęli jastrzębianie. W 2. minucie na strzał z 20 metrów zdecydował się Kamil Gorzała, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Kilka minut później akcję lewą stroną przeprowadził Bartłomiej Setlak, ale obrońca Silesii wybił na róg zagrywaną w pole karne futbolówkę. Bohaterem kolejnych dwóch akcji był Kamil Jadach. W 12. minucie nie potrafił jednak wykończyć ciekawej akcji Setlaka, a po zamieszaniu podbramkowym w 15. minucie strzał Carlosa instynktownie wybronił bramkarz Lubomii. Z każdą minutą przewaga GieKSy rosła, czego efektem były kolejne groźne sytuacje pod bramką Jarosława Tokarczyka. W 19. minucie z prawej strony uderzał Gorzała, dwie minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem po zagraniu Arkadiusza Taraszkiewicza znalazł się Setlak, ale jego strzał ponownie wybronił Tokarczyk. Szczęście bramkarza nominalnych gospodarzy skończyło się w 22. minucie, kiedy prowadzenie dla jastrzębian uzyskał Kamil Gorzała. Długie podanie trafiło do Kamila Jadach, którego strzał wybronił Tokarczyk, jednak przy dobitce Gorzały okazał się bezsilny. Minutę później szansę na podwyższenie wyniku zmarnował Krzysztof Knesz, trafiając z 7. metrów w bramkarza Silesii. Na kolejne emocje trzeba było poczekać 10 minut, kiedy to Taraszkiewicz uderzył mocno sprzed pola karnego, jednak piłka minimalnie minęła słupek. Po raz kolejny szczęścia pomocnik GieKSy próbował w 41. minucie. Lewą stroną akcję przeprowadził Marcin Bednarek, zagrał piłkę w pole karne a w nim dwukrotnie do strzału składał się Taraszkiewicz. Najpierw jego uderzenie zablokowali obrońcy a poprawka poszybowała nad bramką. Niewykorzystane sytuacje nie załamały jednak Taraszkiewicza, który w 43. minucie w końcu dopiął swego i pokonał Tokarczyka, zamykając doskonałe podanie wzdłuż bramki Silesii. Jeszcze przed przerwą bliźniaczą sytuację do tej z 43. minuty przeprowadził Krzysztof Knesz, który zagrał piłkę w pole karne, jednak tym razem strzał Taraszkiewicza obronił Tokarczyk. Na przerwę podopieczni Andrzeja Myśliwca schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy potwierdził dominację jastrzębian. Już w 49. minucie kolejnego gola mógł zdobyć wprowadzony po przerwie Tomasz Lorenc. Jego uderzenie z 25. metrów z trudem obronił golkiper Silesii. Kolejne akcje próbował finalizować drugi rezerwowy - Błażej Pawliczek. Najpierw piłka po jego strzale minimalnie minęła poprzeczkę, a w 59. minucie po uderzeniu głową końcami palców piłkę odbił Tokarczyk. Trzy minuty później z rzutu wolnego ładnie uderzył Arkadiusz Taraszkiewicz, ale piłka przeleciała obok słupka, jednak już w kolejnej sytuacji po raz trzeci znalazła drogę do siatki. W zamieszaniu przed polem karnym piłkę stracili obrońcy Silesii, ta trafiła do Taraszkiewicza, który pewnym uderzeniem ze środka pola karnego podwyższył wynik. Pomimo trzybramkowego prowadzenia jastrzębianie nie spuszczali z tonu. Kolejne sytuacje utwierdzały w przekonaniu kibiców przy Harcerskiej, że będą świadkami kolejnych goli. W 72. minucie akcję przeprowadził Kamil Gorzała, ale jego strzał sprzed pola karnego przeleciał nad poprzeczką. Trzy minuty później lewą stroną pociągnął Jadach, zagrał do Taraszkiewicza, który odegrał piłkę przed pole karne do Bednarka. Strzał tego ostatniego trafił jednak w obrońcę i piłka wyszła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska najwyżej w polu karnym wyskoczył Błażej Pawliczek, i piękną główką podwyższył wynik na 4:0. Bezradni piłkarze z Lubomii nie stwarzali żadnego zagrożenia pod bramką Prostackiego, natomiast jastrzębianie w dalszym ciągu dążyli do powiększenia przewagi. Świetną akcją z lewej strony popisał się Marcin Bednarek, który wymanewrował kilku obrońców i wtargnął z piłką w pole karne, gdzie został nieprzepisowo powstrzymany. Arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr, a skutecznym egzekutorem karnego pod nieobecność Witolda Wawrzyczka okazał się Kamil Gorzała. Było to dziewiąte trafienie pomocnika GieKSy w bieżącym sezonie. W 88. minucie na zmianę w bramce zdecydował się trener Andrzej Myśliwiec. Totalnie bezrobotnego przez całe spotkanie Szymona Prostackiego zastąpił debiutujący przed jastrzębską publicznością Mateusz Cywka. Również jemu nie było dane wykazać się swoimi umiejętnościami, bowiem piłkarze wicelidera przez całe spotkanie nie oddali żadnego strzału na bramkę jastrzębskich golkipierów. Po jednostronnym widowisku kolejne trzy punkty wpadły na kontu GKS Jastrzębie. Kolejny mecz, tym razem w roli gospodarzy jastrzębianie rozegrają w przyszłą sobotę, 9 kwietnia o 16:00. Rywalem będzie Start Pietrowice Wielkie.

0:1 Kamil Gorzała '22
0:2 Arkadiusz Taraszkiewicz '43
0:3 Arkadiusz Taraszkiewicz '63
0:4 Błażej Pawliczek '76
0:5 Kamil Gorzała '83 (karny)

Silesia Lubomia: 1. Jarosław Tokarczyk - 18. Arkadiusz Kampka, 5. Marcin Jasiak (46. 19. Mariusz Makosz), 2. Szymon Kura, 4. Szymon Zacharko, 6. Andrzej Miensopust - 10. Arkadiusz Janeta, 13. Łukasz Smuda (67. 14 Mateusz Zdrzałek), 8. Marcin Dzierżenga, 11. Andrzej Krupa (16. 46. Krzysztof Świątecki) - 9. Łukasz Matuszek. Trener - Wojciech Matuszek.

GKS Jastrzębie: 22. Szymon Prostacki (88. 1. Mateusz Cywka) - 3. Tomasz Kocerba (46. 2. Tomasz Lorenc), 18. Kamil Michalczyk, 26. Marcin Bednarek, 4. Tomasz Ciemięga - 7. Kamil Gorzała, 23. Witold Wawrzyczek (46. 6. Błażej Pawliczek), 17. Arkadiusz Taraszkiewicz, 8. Kamil Jadach (78. 9. Szymon Kiełkowski) - 10. Krzysztof Knesz, 16. Bartłomiej Setlak.

żółte kartki: Łukasz Smuda, Marcin Jasiak, Jarosław Tokarczyk, Andrzej Miensopust, Arkadiusz Kampka - Marcin Bednarek