Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
Czarni Gorzyce - GKS Jastrzębie 0:3 (0:2)
Czarni Gorzyce
Pewnym zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Myśliwca zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy Czarnymi Gorzyce a GKS Jastrzębie. Przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji ani przez chwilę, choć sam poziom gry Gieksy pozostawiał nieco do życzenia. Jastrzębianie wygrali z ostatnią drużyną ligi 3:0, ale swoją postawą nie zachwycili zgromadzonej przy Harcerskiej publiczności. Dwie bramki dla GKS Jastrzębie zdobył Bartłomiej Setlak, a jedną dołożył Marcin Bednarek. Warto dodać, iż już w 33. minucie meczu z powodu kontuzji boisko opuścił Witold Wawrzyczek.

Niespodziewanie jednak to goście pierwsi stworzyli sobie sytuację podbramkową. Już w 2. minucie po dośrodkowaniu napastnik Czarnych uderzył piłkę głową, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Szymona Prostackiego. Dwie minuty później silnym i celnym strzałem zza pola karnego popisał się aktywny w tym meczu Bartłomiej Setlak, ale Łukasz Strzelecki był na posterunku. Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 16. minuty. Z lewej strony dośrodkował wracający do Gieksy Marcin Bednarek, a głową piłkę do bramki Gorzyc skierował Setlak. Trzy minuty później było 2:0. W zamieszaniu w polu karnym Czarnych piłkę "w uliczkę" do Bednarka posłał Witold Wawrzyczek. Były zawodnik Fotbala Trzyniec skorzystał z sytuacji i podwyższył wynik meczu. Przez kolejne kilkadziesiąt minut sytuacja na murawie coraz bardziej przypominała pogarszającą się pogodę, a jedynym godnym zauważenia wydarzeniem była kontuzja Witolda Wawrzyczka, który w 33. minucie musiał opuścić boisko. W 41. minucie Marcin Bednarek dośrodkowywał z rzutu wolnego na pole karne. Zmierzającą w kierunku naszych napastników piłkę wybił bramkarz Gorzyc. Futbolówka trafiła pod nogi Kamila Michalczyka, jednak ten nie potrafił skierować piłki w światło bramki. Po pierwszej połowie nominalni goście, czyli piłkarze Gieksy, prowadzili 2:0.

Po przerwie kibice na murawie zobaczyli... nowego sędziego liniowego. Dotychczasowy arbiter doznał bowiem kontuzji. Niestety, była to jedna z niewielu boiskowych "atrakcji" w drugiej połowie. Nasza drużyna, zadowolona pewnym prowadzeniem, spokojnie rozgrywała piłkę. Goście, którzy nie chcieli podzielić losu Rafako Racibórz i wysoko przegrać, nastawili się na grę wybitnie defensywną. W 54. minucie wysoko ponad bramką uderzył Krzysztof Knesz. Pięć minut później z rzutu wolnego strzelał Arkadiusz Taraszkiewicz, ale uderzenie wybił bramkarz Czarnych. Na kolejną ciekawą akcję zgromadzeni przy Harcerskiej sympatycy futbolu musieli czekać kolejnych kilkanaście minut. W 72. minucie kąśliwym strzałem po ziemi popisał się Kamil Gorzała, ale Strzelecki wybił piłkę na rzut rożny, po którym nasza drużyna miała kolejną okazję do zdobycia bramki. Niestety, piłkę ponad bramką przeniósł Tomasz Kocerba. Trzecią bramkę moknący i zmarznięci kibice GKS Jastrzębie zobaczyli w 83. minucie. Piłkarze Gieksy krótko rozegrali rzut rożny, piłkę przejął Marcin Bednarek, który dośrodkował na pole karne. Do piłki wyskoczył Setlak i ponownie główką pokonał golkipera Czarnych. Jest 3:0. Niestety, przy okazji Setlak doznał kontuzji, gdyż przy wyskoku został uderzony przez jednego z piłkarzy Gorzyc i musiał zejść z murawy. Do końca spotkania jastrzębianie kontrolowali grę, choć w ostatnich minutach Czarni próbowali zerwać się do odrabiania strat. W efekcie w 90. minucie w środek bramki Prostackiego uderzał Kamil Kotkowski. Po chwili arbiter zakończył zawody. Pewne zwycięstwo GKS Jastrzębie, dzięki któremu jastrzębianie zapisują na swoje konto kolejne trzy punkty. Następnym rywalem Gieksy będzie silna Silesia Lubomia. Mecz zostanie rozegrany w Jastrzębiu w następną sobotę, 2 kwietnia o 16:00

26 marca 2011, Jastrzębie Zdrój, 15:00
Czarni Gorzyce - GKS 1962 Jastrzębie 0:3 (0:2)
0:1 Bartłomiej Setlak '16
0:2 Marcin Bednarek '19
0:3 Bartłomiej Setlak '83

Czarni Gorzyce: 22. Łukasz Strzelecki - 2. Tomasz Stolarski, 17. Witold Lamczyk, 18. Kamil Kotkowski, 4. Jan Krupiński - 5. Marcin Ogierman, 10. Marcin Płaczek (87. 8. Rafał Wala), 9. Mirosław Pawlusiński (67. 6. Szymon Adam), 7. Dawid Skrzyszowski - 16. Przemysław Pawliczek (87. 23. Rafał Jęczmionka), 11. Dawid Widenka. Trener - Jan Adamczyk

GKS Jastrzębie: 22. Szymon Prostacki - 3. Tomasz Kocerba, 4. Tomasz Ciemięga, 18. Kamil Michalczyk - 16. Bartłomiej Setlak (85. 11. Kacper Walor), 7. Kamil Gorzała, 23. Witold Wawrzyczek (33. 6. Błażej Pawliczek), 9. Szymon Kiełkowski (70. 2. Tomasz Lorenc), 17. Arkadiusz Taraszkiewicz - 26. Marcin Bednarek, 10. Krzysztof Knesz. Trener - Andrzej Myśliwiec.

Żółte kartki: Dawid Skrzyszowski, Marcin Płaczek (Czarni)