Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS 1962 Jastrzębie - LKS Krzyżanowice 5:1 (1:1)
LKS Krzyżanowice
To był ten GKS 1962 Jastrzębie, który kibice z Harcerskiej chcieliby oglądać przez cały sezon. W ciągu niecałego kwadransa drugiej częsci sobotniego meczu podopieczni Andrzeja Myśliwca dosłownie wybili futbol z głowy piłkarzom LKS Krzyżanowice. Bohaterem meczu był bez wątpienia Witold Wawrzyczek. Gitara nie tylko zdobył trzy bramki, na które złożyły się dwa piękne strzały z rzutów wolnych oraz skuteczna egzekucja jedenastki, ale także umiejętnie dyrygował kolegami na boisku.

Po raz kolejny świetnym uderzeniem popisał się Kamil Gorzała, a prawdziwe "wejście smoka" zaliczył nowy nabytek Gieksy, wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, Bartłomiej Setlak. Wysokie zwycięstwo z silnym przeciwnikiem bez wątpienia poprawi humory nie tylko zawodnikom, ale przede wszystkim kibicom, którzy nie szczędzili gardeł wspierając zespół przez całe 90 minut.

Mecz rozpoczął się od naporu gospodarzy, którzy dążyli do możliwie najszybszego otwarcia wyniku. Nie brakowało ostrych starć. W jednym z nich na murawę padł David Bartek i po kilku minutach bezskutecznych interwencji masażysty musiał opuścić boisko. W 5. minucie spotkania kąśliwym strzałem popisał się Kamil Gorzała, ale Roman Bindacz wybił piłkę na rzut rożny. Jednak już minutę później musiał skapitulować. Po faulu na jednym z naszych piłkarzy arbiter podyktował rzut wolny. Do futbolówki tradycyjnie podszedł Witold Wawrzyczek. Huknął z całej siły, a piłka odbiła się od głowy jednego z zawodników Krzyżanowic stojącego w murze i... przelobowała bramkarza gości. Szybkie prowadzenie uspokoiło żądnych zwycięstwa podopiecznych Andrzeja Myśliwca. Na kolejną ciekawą akcję kibice musieli czekać prawie 20 minut, kiedy to aktywny Gorzała po raz kolejny stanął przed szansą pokonania Bindacza. Po chwili szansę na wyrównanie mieli goście, ale uderzenie Sebastiana Piechoty z rzutu wolnego minęło bramkę Marcina Antończyka. W 30. minucie spotkania w sytuacji sam na sam z naszym golkiperem znalazł się najskuteczniejszy piłkarz ligi okręgowej, Mariusz Frydryk, ale Antończyk instynktownie obronił. Jednak co się odwlecze... Dziesięć minut później Frydryk już nie spudłował, pokonując naszego bramkarza pięknym lobem z kilkunastu metrów. Rezultat 1:1 utrzymał się do przerwy i chyba mało kto przy Harcerskiej liczył na wysokie zwycięstwo.

W drugiej połowie na boisku pojawił się dziewiętnastoletni Bartłomiej Setlak, który zmienił Błażeja Pawliczka. Wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie wniósł sporo ożywienia w szeregi gospodarzy, którzy z minuty na minutę osiągali coraz większą przewagę. W 60. minucie ładne uderzenie zza pola karnego oddał Adrian Kopacz, ale piłka minęła bramkę Krzyżanowic. Pięć minut później rozpoczął się koncert podopiecznych Andrzeja Myśliwca. Najpierw mierzonym strzałem po ziemi z kilkunastu metrów popisał się Kamil Gorzała. Piłka zatrzepotała w siatce, a "Gorzałka" utonął w objęciach kolegów. Trzy minuty później fantastyczną solową akcją popisał się Setlak. Zakręcił obrońcami Krzyżanowic i pięknym lobem pokonał Romana Bindacza. Piłka, zanim przekroczyła linię bramkową, odbiła się od poprzeczki i słupka. W 72. minucie kilka metrów przed polem karnym sfaulowany został Kamil Jadach. Tak wymarzonej sytuacji z rzutu wolnego nie zwykł marnować Witold Wawrzyczek, który na tyle doskonale wymierzył strzał, że bramkarz gości nie zdążył się nawet poruszyć. Cztery minuty później z nieco dalszej odległości w bliźniaczej sytuacji Gitara wycelował w okienko, ale tym razem Bindacz wybronił. Jednak w 79. minucie musiał po raz piąty tego dnia wyjmować piłkę z siatki. Po faulu na Setlaku w polu karnym jedenastkę skutecznie wykorzystał Witold Wawrzyczek, kompletując tym samym hat-tricka. Gdy po kilku minutach Gitara schodził z boiska, towarzyszyła mu prawdziwa burza oklasków. Ciekawe, gdzie w tym momencie byli domorośli krytycy Wawrzyczka, którzy jeszcze niedawno wieszali na nim psy. Ostatnim akordem sobotniej wiktorii był efektowny strzał Michała Macha, obroniony przez Bindacza. Po ostatnim gwizdku arbitra piłkarze Gieksy mieli co świętować. Wysokie zwycięstwo nad silnym rywalem musi cieszyć i jest bez wątpienia bardzo dobrym prognostykiem na kolejne mecze rundy jesiennej.

25 września 2010, Jastrzębie Zdrój, 16:00
1:0 Witold Wawrzyczek '6
1:1 Mariusz Frydryk '41
2:1 Kamil Gorzała '65
3:1 Bartłomiej Setlak '68
4:1 Witold Wawrzyczek '73
5:1 Witold Wawrzyczek '79 (karny)

GKS 1962 Jastrzębie: 1. Marcin Antończyk - 3. Tomasz Kocerba, 4. Tomasz Ciemięga, 18. Kamil Michalczyk - 16. Michał Mach, 7. Kamil Gorzała, 23. Witold Wawrzyczek (82. 10. Krzysztof Knesz), 5. Adrian Kopacz (86. 9. Szymon Kiełkowski), 17. Arkadiusz Taraszkiewicz (80. 14. Artur Kula) - 6. Błażej Pawliczek (46. 26. Bartłomiej Setlak), 8. Kamil Jadach. Trener - Andrzej Myśliwiec.

LKS Krzyżanowice: 1. Roman Bindacz - 14. Adrian Kamczyk, 2. Edward Kowalczyk, 3. Wojciech Pytlik, 16. Leszek Ruszar - 15. Sebastian Piechota (90. 8. Mateusz Kuczera), 17. David Bartek (7. 13. Łukasz Wochnik, 75. 18. Wojciech Chłapek), 7. Krzysztof Pientka, 11. Adrian Studniczek - 4. Wojciech Podolak (90. 9. Michał Zieliński), 10. Mariusz Frydryk. Trener - Paweł Sibik.