Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~supanonimowy
GKS Jastrzębie - Jeziorak Iława 0:0
Jeziorak Iława
Niestety nie udało się podopiecznym Wojciecha Boreckiego podtrzymać zwycięskiej passy. W spotkaniu rozgrywanej z ponad miesięcznym opóźnieniem 20. kolejki piłkarze GKS Jastrzębie zremisowali z Jeziorakiem Iława 0:0. Na uwagę zasługuje fakt, iż w trzecim kolejnym meczu Piotr Paś zachował czyste konto.

Po trzech meczach rundy wiosennej Gieksa miała na koncie dziewięć punktów. Jednak dopiero mecz z Jeziorakiem Iława mógł dać pełną odpowiedź na pytanie, jak drużyna jest przygotowana do rozgrywek. Wcześniej rywalami podopiecznych Wojciecha Boreckiego były sąsiadujące z naszą ekipą w tabeli Stal Rzeszów i Sokół Aleksandrów, natomiast za spotkanie z Hetmanem Zamość GKS otrzymał walkower. Jeziorak to z kolei jeden z tych zespołów, które przy odrobinie szczęścia mogą włączyć się nawet do walki o awans. Różnicę było widać na boisku, choć samo spotkanie nie było wielkim widowiskiem i nie przyniosło wielkich emocji.

W ekipie naszych środowych rywali kibic mógł dostrzec m.in. znanego z ekstraklasy Remigiusza Sobocińskiego. Doświadczenie tego zawodnika było sporym atutem gości. W pierwszej połowie meczu to iławianie stworzyli więcej sytuacji podbramkowych, ale albo zabrakło im szczęścia, albo na drodze napastnikom Jezioraka stawał nadal niepokonany Piotr Paś. Bramkarz, o którym niektórzy kibice zdążyli już zapomnieć, ponownie pokazał się z dobrej strony. Tym samym udowodnił słuszność decyzji Wojciecha Boreckiego, który zdecydował się postawić na wychowanka MOSiR-u kosztem doświadczonego Mateusza Sławika. Dwie sytuacje, które mogły zadecydować o losach spotkania, to strzał głową Wojciecha Figurskiego oraz silne uderzenie wspomnianego Sobocińskiego. Strzały minimalnie minęły bramkę Pasia. W obu przypadkach nie popisała się obrona Gieksy, która nieupilnowała rywali. Odpowiedzią gospodarzy była akcja w końcowych minutach pierwszej połowy, gdy w słupek z kilkunastu metrów trafił Michał Chrabąszcz.

Decydujący wpływ na drugą połowę spotkania miała sytuacja z 56. minuty, kiedy to za dyskusje z sędzią Remigiusz Sobociński otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Od tego momentu Jeziorak zaczął bronić wyniku. Z kolei podopieczni Wojciecha Boreckiego zwietrzyli szansę na czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym razem jednak zabrakło zarówno szczęścia, jak i przysłowiowego boiskowego cwaniactwa. Szczególnie na tą ostatnią kwestię narzekał po meczu szkoleniowiec gospodarzy. Pod koniec spotkania jastrzębianie próbowali strzałów z daleka, ale piłka szybowała wysoko nad poprzeczką lub była blokowana przez obrońców gosci oraz... Artura Łacioka. W ostatnich minutach meczu na uderzenie rozpaczy zdecydował się jeden z napastników Jezioraka, a piłkę po jej zaskakującym koźle w efektowny sposób odbił klatką piersiową Piotr Paś. Na szczęście żaden z przyjezdnych graczy nie wykończył akcji dobitką. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, dzięki któremu Gieksa pozostaje zespołem niepokonanym w rundzie rewanżowej i wraz z Resovią zajmuje pierwszą lokatę w tabeli wiosny.

21 kwietnia 2010, Jastrzębie Zdrój, 18:00