Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - Przebój Wolbrom 2:4 (2:1)
Przebój Wolbrom
- Trudno cokolwiek mądrego powiedzieć po takim spotkaniu - ocenił sobotni mecz trener Jerzy Wyrobek. I niewiele więcej można dodać. Piłkarze Gieksy zaprezentowali się fatalnie przegrywając mecz z drużyną, która w tym sezonie na wyjazdach zdobyła dwa punkty. Globalny dorobek Przeboju Wolbrom to obecnie dwanaście oczek, z czego połowę stanowią dwa zwycięstwa z GKS Jastrzębie. Tym samym goście zrównali się z nami punktami, jednocześnie spychając nas na dno ligowej tabeli.

Tym trudniej zrozumieć całą sytuację, jeśli pamięta się przebieg meczu. Jastrzębianie od początku rzucili się na rywali i szybko zdobyli dwie bramki. Podopieczni Jerzego Wyrobka kontrolowali grę i nic nie wskazywało na katastrofę, która nastąpiła w drugiej połowie. Zwiastunem tej sytuacji był kolejny gol samobójczy, co powoli staje się znakiem firmowym naszej drużyny. Znów największym zagrożeniem dla bramki strzeżonej przez Mateusza Sławika byli... nasi obrońcy. W niegroźnej sytuacji Dawid Szwarga przeciął dośrodkowanie skrzydłowego Przeboju i przelobował starającego się interweniować Sławika. Tym niemniej gospodarze nadal prowadzili grę i podwyższenie prowadzenia wydawało się kwestią czasu.

Po przerwie na boisku pojawił się inny zespół. Zbudowany z tych samych piłkarzy, ale prezentujący się fatalnie. Goście z Wolbromia, którzy pół godziny wcześniej mogli jedynie prosić o najniższy wymiar kary, zwietrzyli szansę na punkty. Po jednym z kontrataków Sławomir Duda wykorzystał niezrozumiałe zagranie Bartosza Hajczuka i doprowadził do wyrównania. Dwie kolejne bramki dla gości były dziełem wprowadzonego w drugiej połowie Damiana Lickiewicza. Warto dodać, że przy stanie 2:3 najpierw Artur Łaciok trafił w słupek, a chwilę później Kamil Kostecki miał przed sobą pustą bramkę, ale zamiast strzelać od razu, postanowił... przyjąć piłkę i tym samym ułatwił zablokowanie jej przez rozpaczliwie interweniujących obrońców gości.

W sobotę żaden z naszych piłkarzy nie zasłużył na wyróżnienie. W ataku wreszcie przełamał się Radek Janeczek. Ciekawą i skuteczną grą popisał się Artur Łaciok. Jednak na to, co stało się później, nie można znaleźć logicznego wytłumaczenia. I choć przed spotkaniem wydawało się, że Gieksa powinna była bez problemu pokonać najsłabszą drużynę w II lidze wschodniej, to po ostatnim gwizdku sędziego to Przebój cieszył się z wygranej na terenie... najsłabszego zespołu obecnych rozgrywek.

7 listopada 2009, Jastrzębie Zdrój, 16:00
1:0 Radek Janeczek '5
2:0 Artur Łaciok '25
2:1 Dawid Szwarga '34 (samobójcza)
2:2 Sławomir Duda '59
2:3 Damian Lickiewicz '68
2:4 Damian Lickiewicz '90

GKS Jastrzębie: Mateusz Sławik - Witold Wawrzyczek, Dawid Szwarga, Marcin Staniek - Michał Chrabąszcz, Krzysztof Kukulski, Kamil Kostecki, Tomasz Copik (79. David Gill), Bartosz Hajczuk (69. Artur Miły) - Artur Łaciok, Radek Janeczek (81. Tomasz Świerzyński).

Przebój Wolbrom: Maciej Palczewski - Piotr Szczepanik, Mateusz Siedlarz, Grzegorz Jurczyk, Tomasz Szczepanik - Michał Guja, Marcin Dudziński (90. Norbert Górski), Sławomir Duda, Daniel Żmudka (67. Damian Lickiewicz) - Jarosław Rak, Robert Kuta (76. Artur Derejczyk).

Żółte kartki: Łaciok, Chrabąszcz (GKS) oraz Jurczyk, Duda, Dudziński, Rak (Przebój).