Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - GKP Gorzów Wlkp. 2:1 (1:1)
GKP Gorzów Wielkopolski
Futbol to nie łyżwiarstwo figurowe, zatem styl zwycięstwa nie ma wpływu na ostateczną ilość punktów. Po słabym spotkaniu piłkarze GKS Jastrzębie pokonali GKP Gorzów Wielkopolski 2:1 i przełamali tym samym fatalną passę meczów bez zwycięstwa na własnym stadionie. To niezmiernie ważna wygrana, osiągnięta w starciu z rywalem rozpaczliwie walczącym o wydostanie się ze strefy spadkowej. Gole dla Gieksy zdobyli Tomasz Copik oraz Witold Wawrzyczek, który wykorzystał rzut karny.

Pierwsze trzydzieści minut meczu upłynęło pod znakiem przewagi gospodarzy. Podopieczni Jerzego Wyrobka konstruowali ciekawe akcje, ale ponownie głównym mankamentem gry ofensywnej naszej drużyny okazała się skuteczność. W 31. minucie na pole karne gości dośrodkowywał z rzutu wolnego Marcin Bednarek. Piłka przelobowała zdezorientowanego bramkarza Radosława Janukiewicza i odbiła się od słupka. Refleksem popisał się Tomasz Copik, który przytomnie skierował futbolówkę do bramki. Kibice gospodarzy nie zdążyli zająć miejsc po chwili radości spowodowanej golem, gdy goście... doprowadzili do remisu. Po błędzie naszej defensywy trafienie zaliczył Senegalczyk Traore. Od tego momentu spotkanie wyrównało się, a po murawie biegały dwa słabo prezentujące się zespoły. Próby zrywów kończyły się najczęściej w odległości czterdziestego metra od bramki rywali.

Podobna gra na początku drugiej połowy na tyle rozsierdziła spokojnego zwykle Jerzego Wyrobka, który w 63. minucie dokonał aż trzech zmian. Szkoleniowiec jastrzębian wprowadził na boisko między innymi doświadczonego Witolda Wawrzyczka i... okazało się to strzałem w dziesiątkę. "Gitara" poderwał kolegów do walki, czego efektem kilka chwil później stał się rzut karny, podyktowany za faul na jednym z naszych piłkarzy. Do piłki podszedł właśnie Wawrzyczek i pewnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i jest to jeden z nielicznych plusów niedzielnego meczu na Stadionie Miejskim. Szczęśliwie dla Gieksy, ten jeden plus oznacza komplet punktów, które pozwalają znacznie spokojniej spoglądać na pierwszoligową tabelę.

26 kwietnia 2009, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS Jastrzębie - GKP Gorzów Wielkopolski 2:1 (1:1)
1:0 Tomasz Copik '31
1:1 Mouhamadou Traoré '32
2:1 Witold Wawrzyczek '67 (karny)

GKS Jastrzębie: Jakub Kafka - Janusz Wrześniak, Witold Cichy, David Gill, Marcin Bednarek (63. Witold Wawrzyczek) - Bartosz Woźniak, Tomasz Copik, Daniel Feruga (63. Mariusz Adaszek), Jarosław Wieczorek - Krzysztof Kukulski (63. Radek Janeczek), Robert Żbikowski.

GKP Gorzów Wlkp.: Radosław Janukiewicz - Krzysztof Ziemniak, Jakub Szałek, Grzegorz Jakosz, Adrian Łuszkiewicz - Jakub Cieciura, Robert Sing, Sunday Ibrahim (86. Mateusz Piątkowski), Łukasz Maliszewski - Emil Drozdowicz (71. Damian Szałas), Mouhamadou Traoré.

Żółte kartki: Kukulski - Szałek.