Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Flota Świnoujście 1:3 (0:1)
Flota Świnoujście
Zakończyła się seria spotkań bez porażki piłkarzy GKS Jastrzębie. W roli egzekutorów wystąpili zawodnicy Floty Świnoujście, którzy wygrali przy Harcerskiej 3:1. Goście skutecznie wykorzystali błędy defensywy jastrzębian, a trzecia bramka dla Floty w wykonaniu Przemysława Pietruszki na długo pozostanie w pamięci widzów. Pomocnik ekipy ze Świnoujście huknął z trzydziestu metrów prosto w okienko bramki Jakuba Kafki. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył jak zawsze waleczny Robert Żbikowski.

Nie bez wpływu na ostateczny wynik sobotnich zawodów pozostały decyzje arbitra, który w końcówce pierwszej połowy nie uznał gospodarzom prawidłowo zdobytej bramki, a na początku drugiej wyrzucił z boiska Jacka Wiśniewskiego. W przypadku pierwszej sytuacji, piłka po strzale jednego z naszych zawodników uderzyła w poprzeczkę i odbiła się za linią bramkową, a następnie wyszła w pole. Z kolei Wiśniewski otrzymał w ciągu kilkunastu sekund dwie żółte kartki.

W pierwszej połowie meczu gospodarze nie wykorzystali paru świetnych okazji. Na początku spotkania sytuacji sam na sam z bramkarzem Floty nie wykorzystał Radek Janeczek. Później gra wyrównała się, ale to goście wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym, przy biernej postawie naszej defensywy, piłkę do siatki skierował Paweł Buśkiewicz. Druga bramka dla Floty padła po kolejnym błędzie obrońców GKS Jastrzębie, którzy nie upilnowali Jacka Magdzińskiego. To ostatecznie podłamało gospodarzy. Podopieczni Wyrobka zupełnie nie przypominali walecznej i niepokonanej tej wiosny ekipy urywającej punkty faworytom. Flota do ostatnich minut kontrolowała przebieg meczu. W najbliższą środę nasi piłkarze pojadą do Ząbek, aby zmierzyć się z miejscowym Dolcanem. Będzie to spotkanie o przysłowiowe sześć punktów. Jesienią jastrzębianie pokonali ekipę spod Warszawy 1:0.

18 kwietnia 2009, Jastrzębie Zdrój, 17:00
0:1 Paweł Buśkiewicz '27
0:2 Jacek Magdziński '47
0:3 Przemysław Pietruszka '75
1:3 Robert Żbikowski '88

GKS Jastrzębie: Jakub Kafka - Witold Cichy, Jacek Wiśniewski, David Gill, Marcin Bednarek - Radek Janeczek (83. Bartosz Woźniak), Tomasz Copik, Mariusz Adaszek (69. Krzysztof Kukulski), Daniel Feruga, Jarosław Wieczorek (69. Witold Wawrzyczek) - Robert Żbikowski.

Flota Świnoujście: Sergiusz Prusak - Sebastian Fechner, Omar Jarun, Krzysztof Hrymowicz, Przemysław Rygielski - Arkadiusz Sojka (67. Łukasz Burliga), Ireneusz Chrzanowski, Marek Niewiada, Przemysław Pietruszka (86. Rafał Andraszak) - Paweł Buśkiewicz, Jacek Magdziński (83. Igor Bykanow).

Żółte kartki: Wiśniewski, Copik - Magdziński.