Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
Motor Lublin - GKS Jastrzebie 1:1 (1:1)
Motor Lublin
W zakończonym kilka minut temu spotkaniu 22. kolejki 1. ligi GKS Jastrzębie zremisował w Lublinie z tamtejszym Motorem 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Wynik otworzył pomocnik Motoru - Kamil Oziemczuk, natomiast bramkę dla jastrzębian zdobył debiutujący w barwach GieKSy Daniel Feruga

Spotkanie rozpoczęło się dla nas w najgorszy z możliwych sposobów, bowiem już pierwsza groźna akcja gospodarzy zakończyła się bramką Kamila Ozimczuka. Długie podanie Misztala trafia do ustawionego na 16. metrze pomocnika gospodarzy a ten z pierwszej piłki mierzonym uderzeniem pokonuje Jakuba Kafkę. Należy dodać, że była to pierwsza bramka Motoru po trwającej 489 minut niemocy strzeleckiej. Po stracie gola na ofensywną akcję zdecydowali się gracze GieKSy, ale strzał Żbikowskiego bez problemów wyłapał Mierzwa. W odpowiedzi z rzutu wolnego zagrywał Ptaszyński a do piłki najwyżej wyskoczył Kamil Król, którego główka wylądowała na poprzeczce. Chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się Kukulski, jednak po raz kolejny Mierzwa wyszedł z opresji obronną ręką. Po 30. minutach gry zarysowała się przerwaga jastrzębian. Na gola nie trzeba było długo czekać. Debiutujący w barwach GieKSy Daniel Feruga wykorzystał prostopadłe podanie Roberta Żbikowskiego i zdobył wyrównująca bramkę. Po zdobyciu gola zawodnicy GKS nie spuścili z tonu i stwarzali kolejne sytuacje. W 34. minucie Jacek Wiśniewski uderzył z rzutu wolnego tuż nad bramką, a dwie minuty później Robert Żbikowski pokonał Przemysława Mierzwę, jednak sędzia odwizdał faul na bramkarzu Motoru. Po kolejnych 60 sekundach znowu Żbikowski stanął przed szansą zdobycia gola, jednak nie wykorzystał sytuacji. Końcówka pierwszej połowy, to ponownie lekka przewaga gospodarzy, jednak seria rzutów różnych nie przynosi im powodzenia.

Drugą część spotkania nieco lepiej rozpoczęli piłkarze Motoru, jednak z ich akcji nie wynikało zbyt duże zagrożenie dla naszych linii defensywnych. W 56. minucie boisko ze względu na uraz kolana musiał opuścić Jacek Wiśniewski. Jego miejsce zajął Witold Wawrzyczek. Mecz ponownie ożywił się po 70 minutach gry. Zdobywca bramki dla Motoru - Kamil Oziemczuk główkował w poprzeczkę, a dobitka Kamila Króla poszybowała nad bramką. W odpowiedzi akcję Krzysztofa Kukulskiego z Jarosławem Wieczorkiem kończy zbyt lekki strzał tego ostatniego. Kolejne sytuacje Motoru w wykonaniu Rafała i Kamila Króla kończą się strzałami nad poprzeczką bramki Jakuba Kafki. W ostatnich minutach spotkania ponownie gracze GieKSy przejęli inicjatywę, jednak strzały Jarosława Wieczorka oraz Roberta Żbikowskiego nie były w stanie zrobić krzywdy strzegącemu bramki gospodarzy Przemysławowi Mierzwie. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Jakub Kafka w doskonałym stylu wybronił strzał Witalija Mielniczuka ratując jeden punkt do GKS. Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem, a dla jastrzębian było to trzecie z rzędu spotkanie w którym nie doznali porażki.

28 marca 2009, Lublin, 15:00
Motor Lublin - GKS Jastrzębie 1:1 (1:1)
1:0 Kamil Oziemczuk '3
1:1 Daniel Feruga '32

Motor Lublin: Przemysław Mierzwa - Łukasz Misztal, Dawid Ptaszyński, Michał Maciejewski, Damian Falisiewicz - Karol Drej, Paweł Maziarz (66. Witalij Mielniczuk), Rafał Król (80. Marcin Syroka), Kamil Oziemczuk - Marek Piotrowicz (46. Bartłomiej Niedziela), Kamil Król.

GKS Jastrzębie: Jakub Kafka - Janusz Wrześniak (77. Bartosz Woźniak), Jacek Wiśniewski (56. Witold Wawrzyczek), David Gill, Witold Cichy - Jarosław Wieczorek, Daniel Feruga (80. Bogdan Swarzyński), Marcin Staniek, Radek Janeczek - Krzysztof Kukulski, Robert Żbikowski.

żółte kartki: Kamil Król, Bartłomiej Niedziela - Bartosz Woźniak
widzów: 2.000 (35 gości)